Schematy kolorów w viście i pasek zadań

(Legwan000) #1

Witam. Mam problem. Po pierwsze nie mogę zmienić schematu kolorów na windows vista lub aero bo nie mam ich na liście w okienku "kolor i wygląd okien". Po drugie okno zmiany wyglądu okien było,że tak powiem zmodernizowane na "nowocześniejsze" tzn. były do wyboru takie kwadraciki z kolorami a teraz mam tylko listę i przykładowe wyświetlanie okna na górze. Mam także problem z paskiem zadań. Chciałbym żeby wyglądał jak w viście. Tymczasem od jakiegoś czasu mam zwykły pasek znany ze wszystkich windowsów.

Co mogę z tym zrobić? Czy mogę jakoś zmienić schematy kolorów? A może muszę pobrać jakieś nowe? Na liście mam tylko : standardowy windows,klasyczny windows,biel o dużym kontraście,czerń o dużym kontraście, duży kontrast nr 1 i duży kontrast nr 2. Czy ktoś wie jak przywrócić pierwotny wygląd tych okien oraz opcji? Próbowałem na wiele sposobów, nawet przywracałem system ale wolę dalej nie świrować z tym backupem bo jeszcze sobie coś schrzanię i dopiero będę miał bigos :stuck_out_tongue:

(Witkacy75) #2

Witam.

Prawy klik na pulpit >- personalizuj >- kompozycja >- ustaw >- Windows Vista.

(Legwan000) #3

No robię tak tylko że najwyraźniej mam zmodyfikowaną wersję tej kompozycji po pasek zadań nadal się nie zmienia. Tapeta owszem okna też chociaż nie do końca natomiast pasek zostaje taki sam. Zna ktoś może jakiś nie wiem temat do pobrania z neta żeby zmienić sobie wygląd paska na taki jaki jest oryginalnie w windows vista? bo kombinuję już dwa dni i nic :frowning:

(takiktoś) #4

Piratom nie pomagamy :smiley:

(Legwan000) #5

Very funny. Dobra już dałem radę. Temat do zamknięcia :stuck_out_tongue:

Po którejś aktualizacji automatycznej windowsa miałem już taką opcję ale też nie działała więc znalazłem na necie odpowiedni schemat i tyle :stuck_out_tongue: