Schładzanie laptopa

Witam!

Mam problem. Otóż od pewnego czasu mój laptop (HP Pavilion dv6000) się przegrzewa i się wyłącza (ot, tak). Procesor osiąga temp. nawet 68 st. C! !!

Z góry dziękuję. :slight_smile:

A dlaczego Ci się przegrzewa? To niedopuszczalne. Może wentylator jest uszkodzony. Ja miałem tak dwa razy w Fujitsu.

Ja komputer mam rok. Gwarancja się skończyła 2 miesiące temu. A ten wentylator to cały czas na największych obrotach jest. A co wy myślicie, nt. oddania go, np do Vobisu, żeby go przeczyścili?

Gwarancja (gwarancja sprzedawcy) jest dwuletnia. Więcej o reklamacji jest tu: viewtopic.php?f=2&t=284693

Czyszczenie wentylatora zrobisz sam jeśli masz umiejętności. Jak nie masz to lepiej daj to zaufanej osobie (firmie). Niby czemu Vobis ma czyścić wentylator w HP? No chyba że świadczą takie usługi, tego nie wiem bo nie kupuje u nich.

Komputer sprowadziłem z ameryki i gwarancja jest na rok. Muszę znaleźć teraz najbliższy punkt HP. Co do samodzielnego czyszczenia to nie jestem przekonany. A może podkładka pod laptopa?

Bracie, nie może być sytuacji, że laptop w normalnych warunkach pracy się przegrzewa (jeśli go używasz normalnie). Pomóc Ci może fachman co się podejmie rozkręcenia laptopa (np. ja :smiley: ) lub serwis HP, ale oni tak mi pomogli z gasnącą matrycą, że wymienili całą (a była dobra) a zapomnieli sprawdzić taśmy i sam musiałem sobie laptopa naprawić po gwarancji własnymi rencami ku… jego mać.

Powiedz mi czy ta temp. jest w spoczynku czy podczas pracy (praca normalna/intensywna?), mierzyłeś ją kilkoma programami? HP Pavki mają skłonności do nagrzewania się ale nie jest to groźne.

Edit

Prędkośc pracy wentylatora można ustawić w biosie w większości laptopów.

~60 st. C - normalna praca; Everestem; jak to nie groźne? Komp mi się wyłącza i nie mogę robić filmu, np. Movie Makerem; mój bios to Phoenix; gdzie się tam ustawia prędkość wiatraka?

I tak dzięki za wszystko.

Przy największym stresie u mnie na JHL90 temperatura na rdzeniach dochodzi do 60*, graficzna nawet do 90* (ale to momentami w upalne dni i w stresie), a dysk do 40* nie dochodzi. Twój procesor jest 65nm więc teoretycznie może się mocniej grzać, ale tak czy siak ta temperatura nie jest wyjątkowo wysoka. Jesteś pewny co do przyczyny wyłączania się systemu? Może syf na dysku?

Fakty wyłączania się lapka nie oznacza że przyczyną jest wysoka temp zrób porządek na dysku, przyczyną może też być wysokie obciążenie ramu bądź grafiki (w desktopach często się tak dzieje jak podzespół jest za mało wydajny pach i komp się wyłącza), nie powiem Ci gdzie to jest w biosie bo musiałbym go widzieć. 60` to temp normalna - moim zdaniem ale jak się boisz oddaj do serwisu na przeczyszczenie :slight_smile:

No i sobie sam poradziłem z tym. :wink:

http://janpogocki.pl/blog.php?pokaz=blog_011208