Schodkowanie krawędzi i dziwne cienie

Mam pewien problem z moją kartą. Zauważyłem, że w grach cienie często są postrzępione nawet na full detalach a krawędzie schodkują. Co może być przyczyna?? Może ustawienie opcji w sterownikach. HELP

sterowniki jak już to możesz przeinstalować. upewnij się też że masz aktualne wersje gier, systemu i czy na kompie nie ma jakiegoś syfu

Hmm… Ja też to mam ale tylko w NFS Most Wanted. Moja grafa to Gigabyte Radeon 9550. Instalowałem wiele sterowników i to samo. (Cienie są poszarpane takie… Pixelowate)

george32801 , Twój problem polega na tym że NFS MW jest optymalizowane pod karty Nvidii i tylko na nich cienie są idealne, spoto tematów o tym znajdziesz na forach tej gry.

pozdro , Może to wina tej konkretnej gry? Jeżeli dzieje się tak we wszystkich to faktycznie sprawdź jak masz ustawione sterowniki, najlepiej poprzestawiaj wszystko tak, aby to gra decydowała z jakich ustawień ma korzystać

obecnie mam tak w Assassin’s Creed i Crysisie…właśnie nie wiem jak ustawić sterowniki, może ktoś mi powie…bo tak dzieje się z każdą grą np. co mnie bardzo WKURZA! !!

Próbowałeś Catalysty 5.8?? Według opinii na necie najlepsze stery do tej grafy. Sam potwierdzam lepszą jakość obrazu po zmianie z najnowszych sterów Omegi. Sprawdź jeszcze ustawienia w PPM na pulpicie -> Właściwości -> Ustawienia -> Zaawansowanie -> Coś chyba z 3D, nie pamiętam. Tam możesz polepszyć obraz kosztem fps-ów.

a co z moim problemem ktoś wie ocb?

Poszukaj w ustawieniach opcji anti-aliasing i spróbuj coś z nią pokombinować :slight_smile:

porwane cienie mają się nijak do FSAA…

Jak mam ustawić stery na moim GF 8800GT?

Oto lista opcji akie mam:

Filtrowanie anizotropowe

Filtrowanie tekstur-jakość

  • | | - - | | - optymalizacja anizotropowa

  • | | - - | | - optymalizacja trójliniowa

Limit rozszerzenia

Optymalizacja wątkowa

Potrójne buforowanie

Prawidłowe ujęcie tekstury

Przyspieszenie wieloekranowe/różne procesory graficzne

Stereo-tryb wyświetlania

Synchronizacja pionowa

Ujemna kompensacja poziomu szczegółów

Wygładzanie krawędzi-przezroczystość

  • | | - - | | - tryb

  • | | - - | | - ustawienia

  • | | - - | | - korekcja gamma

Wymuś minimapy

Zgłaszanie błędów

Co mam w tych opcjach ustawić, aby uniknąć schodkowania krawędzi i bardzo dziwnych migających cieni na postaciach i modelach np.broni.

zainstaluj nowsze sterowniki bo 5.8 są juz stare a obsłużą twoją kartę. A masz tak od jakiegoś czasu czy od zawsze???

ja mam stery najnowsze 162.92 czy jakoś tak

po prostu poszukaj najlepiej w naszym przyjacielu :google:

jeżli chodzi o te krawędzie to może być przyczyna rozdzielczości… jeżeli masz np. monitor 19 cali [1280x1024px] to wiadomo, że będą nie równe krawędzie w grach, jeżeli gra ma 800x600px :wink: zobacz ustawienia ekranu i gier i dopasuj je…