Schowek

(MrAsusrp6) #1

weszlem na http://www.opisy-gg.prv.pl/ i kliklem pare opisow i mam info ze opis zostal skopiowany do schowka ?? gdzie go mam szukac pomocy ?? !!

Asterisk

(Bandita1991) #2

Schowek to np. że gdy skopiujesz to możesz to wkleić gdzie chcesz teraz. HMMM jak to wytłumaczyć...

Jeśli weźmiesz klikniesz na gifa i weźmiesz KOPIUJ to on jest w schowku i wklejasz go gdzie chcesz czyli ten opis musisz wkleić gdzie chcesz :smiley:

Gdy weźmiesz KOPIUJ i jeszcze nie wkleisz to tekst jest w schowku .. i teraz wklejasz gdzie chcesz :stuck_out_tongue:

(Tomek Zamlynny) #3

schowek miesci się w start->>programy->> akcesoria ->> narzędzia systemowe, ale po zresetowaniu kompa nie bedziesz miał już nic w schowku jak nie zapiszesz tego, może nie możesz odnależ schowka gdyż nie masz go zainstalowanego, aby zainstalować wejdz panel sterownia ->> dodaj/usuń programy i zakładka Instalator Systemu Windows

(MrAsusrp6) #4

uzywam xp i nie ma tam czegos takiego jak schowek

(inż. Piniol) #5

wchodzisz np. do notatnika, w menu wybierasz Edycja->Wklej

(system) #6

Dobre :smiley: :smiley: :smiley:

Ctrl+X (wycina coś [tekst, grafika, plik] do schowka)

Ctrl+C (kopiuje coś [tekst, grafika, plik] do schowka)

Ctrl+V (wkleja coś [tekst, grafika, plik] ze schowka)

Przecież to elementarz :smiley:

(boczi) #7

Gdy kopiujesz, plik, tekst jest w "schowku"

Schowek ma każdy Windows :lol:

np. kopiujesz sam tekst, to mozesz go wkleić np. do notatnika, worda itp.

:stuck_out_tongue:

(system) #8

Wg mnie schowek jest wirtualny i podczas kopiowania czy wycinania jest przerzucona informacja do RAM-u i dla tego podczas restartu zostają informacje tam utracone.Wystarczy zrobić np.następne kopiowanie i pierwsza informacja zostanie w schowku zastąpiona drugą.

Jako ciekawostkę podam,że np.komputery Amiga miały założoną wirtualną partycję o nazwie RAM.Można tam było skopiować cały program i on pracował nie z twardziela ale był uruchamiany w RAM-e.

(system) #9

W ten sposób działają do dziś linuksowe dystrybucje uruchamiane z płyty,

np. Knopiix, czy Suse Live.

(3dm Racek) #10

Jeżeli już ten temat został poruszony .. Czy znacie program, który automatycznie zapisuje screeny do pliku *.bmp lub innego w wybranej ścieżce np. C:\ ? Najlepiej aby był FREE

(system) #11

Dajesz CTRL + Print Screen i już masz w owym schowku screena, teraz wystarczy wkleić go tylko np. do Painta i zapisać na HDD :smiley:

(3dm Racek) #12

&@&%#! napisałem przecież, że automatycznie ...

(system) #13

Masz w swoim podpisie opcję szukaj, to się nią obsługuj :!: :evil:

:arrow: http://www.forum.dobreprogramy.com/view ... ght=screen

Przeglądałeś np. temat, który podałem wyżej :?: :stuck_out_tongue:

(Adarek) #14

A co sie wpisuje w uruchom żeby mieć podgląd schowka-Clipboard mi nie wchodzi?? coś mieszam?

Ps.

Już wiem .

Trzeba wpisać -clipbrd

Skleroza nie boli :smiley: