Ściągac przez wi-fi czy kabel?

Witam. Czy pliki np. gry lepiej ściągać przez wi-fi czy lepiej przez kabel. Wi-fi nie będzie utracało danych itp.?

Dla mnie kabel zawsze jest najlepszy. Wi-fi nie będzie ci “utracało” danych, możesz ściągać, jak ci wygodniej, o ile prędkości transferów na kablu i wi-fi są u ciebie takie same, a sygnał wi-fi jest na tyle mocny, że nie będzie ci przerywał.

Zależy wszystko jaką prędkość internetu masz i czy poprzez wifi uda ci się ją osiągnąć :slight_smile: Ale ogólnie najlepiej podłączyć kablem ale nie koniecznie ;]

Przez wifi nie tracisz danych tylko ewentualnie może wolniej się ściągać np jak masz internet z 50-100mb/s a router w technologii g :stuck_out_tongue_winking_eye:

No tak, ale to wolniejsze ściąganie dotyczy tylko ściągania między komputerami w sieci lokalnej. W sieci globalnej nie ma znaczenia czy router to standard g czy n, zgadza się? A bartek111444 chodzi raczej o ściąganie z WAN.

Czemu tylko w sieci lokalnej? Standard G jest w stanie osiągnąć tylko prędkość ok 54mb/s a na ogół mniej… jak ma np internet upc 120mb/s to nie osiągnie tej prędkości na takim routerze.

Ja osobiście na linksysie WRT54GL z wgranym Tomato osiągam przez wifi ok 35-40mb/s na moim łączu 50mb/s i widzę różnicę dość wyrażną w prędkości pobierania z internetu dlatego używam do tego kabla ;]

Bo czytałem na ten temat jakiś czas temu specjalistyczne artykuły i właśnie to zostało mi w pamięci

NA ogół routery w standardzie G nie są w stanie pociągnąć więcej niż 15 Mb/s, chociaż ich teoretyczny maks 54… Do tego właśnie przydaje się standard N.