Ściąganie a kopiowanie i duże różnice w kbytes

Witam wszystkich forumowiczów.

Trapi mnie jedna rzecz odnośnie mojej wewnętrznej sieci LAN i prosiłbym o Waszą pomoc.

Mianowicie chodzi mi o to, że ściągając plik z zewnętrznego FTP-a mam szybkość w przedziale 630 a 650 kbytes/s. Natomiast kopiując ten sam plik o takiej samej wielkości lokalnie z jednego kompa na drugi prędkość spada do 220 a 300 kbytes/s. Według mnie powinno jak już to być dokładnie odwrotnie.

Możecie podpowiedzieć, czego to jest przyczyną?

Oba komputery z WinXP Pro, router D-Link DI-514, a poniżej screeny.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

ftp.jpg

lan.jpg

A na obydwóch kompach ściągałeś ten plik ? Tzn. na komp 1 pobieraj ten plik, zobacz transfer, później na komp 2 i pobieraj także ten plik z tego serwera FTP gdy komp 1 nie już go nie pobiera.

Jak są komputer podłączone ? Kabel, WiFI ?

Moim zdaniem wina leży w tym, że komp 2 po prostu nie wyciągnie więcej transferu, czy to przez LAN czy to z Internetu.

Bolo92

Trochę źle opisałem, FTP stoi poza moją siecią i tu nie ważne czy ściągam z FTP-a na komp 1 czy 2 zawsze jest około 630 a 650 kbytes/s.

Natomiast ściągnięty już plik jeśli chcę skopiować z kompa 1 na 2 to przy kopiowaniu (a więc już wewnętrzna sieć LAN), prędkości sięgają max 220 a 300 kbytes/s.

Wszystkie kompy chodzą po WiFi 802.11 b.

Jaki zasięg na kompach, jak jakość sygnału ?

Masz szyfrowanie WiFi, jeżeli tak to jakie ?

Firewalle ? Może jest ograniczenie na serwerze FTP(Twoim lokalnym) co do prędkości czy czegoś podobnego ? Miałbyś możliwość sprawdzić przesyłając plik przez GG(bodajże przesyła lokalnie), czy przez udostępnianie plików w systemie a prędkość oglądać na Du Meter czy NetMeter ??

Zasięg na komputerach bardzo dobry, AP stoi bardzo blisko. Na D-Linku DI-514 ustawiono tylko filtrowanie po MAC adresach a szyfrowanie tylko po WEP. Reszta ustawień default-owo. Sygate Personal Firewall też ustawiony defaultowo. FTP nie jest lokalny (to serwer udostępniony przez mojego dostawcę internetu). To jest tak:

Internet --> dostawca (serwer ftp) --> DI-514 --> komputer 1, komputer 2.

Prędkość ściąganego pliku z ftp-a (od dostawcy) 630 a 650 kbytes/s. Natomiast prędkość kopiowania plików lokalnie pomiędzy komputerem 1 a 2 max 220 a 300 kbytes/s. Tak myślę, że to w ustawieniach D-Linka coś musi być bo skoro pozwala ściągać z neta taką prędkością to czemu lokalnie jest tak słabo?

Nie mam pojęcia za bardzo co może być.

W D-Linku możesz poszukać czegoś takiego jak zapisywanie ustawień do pliku, zapisać taki plik z ustawieniami, RESET, ustawić podstawy na routerze i spróbować przesyłać.