Ściąganie danych z konta bankowego


(Dawidfajkowski) #1

Witam, chciałbym się dowiedzieć(na razie teoretycznie) czy byłaby możliwość napisania programu który ściągałby np. z konta w mBanku informacje o przelewach które napłynęły?

Pozdrawiam, Faja.


(adpawl) #2

po co? http://code.google.com/p/mbank-cli/


(bubon) #3

Warto pamiętać, że obecnie wszystkie tego typu programy nie mają formalnego poparcia ze strony mBanku i opierają się na parsowaniu strony. Wystarczy, że bank lekko zmieni zawartość systemu transakcyjnego i program informujący o zmianie salda rachunku może przestać działać.

mBank konsekwentnie milczy w kwestii udostępnienia API do swojego systemu i przestrzega przed używaniem nieautoryzowanych programów (programy te używają loginu i hasła do konta użytkownika).

Jeśli potrzebujesz informacji o zmianach na rachunku skorzystaj z powiadomień SMS lub email. Łatwo możesz ustawić sobie o jakich zdarzeniach będziesz informowany (przelew przychodzący od określonej kwoty, płatność kartą itp).

http://www.mbank.pl/indywidualny/rachunki/osobiste/eKONTO/powiadomieniasms.html


(Dawidfajkowski) #4

Rozumiem to ale byłoby to tylko dla mnie. Może trochę uściślę co chce uzyskać. Otóż dostając 100 przelewów dziennie(np prowadzę działalność na allegro) chciałbym trochę zautomatyzować pracę poprzez ściąganie danych o przelewach i odhaczaniu automatycznie tych użytkowników którzy mi wpłacili.


(Stanleyos88) #5

Da się! Wystarczy trochę kodu PHP i przy wykorzystaniu CURL można zalogować się do konta bankowego - dowolnego. Najlepiej kontrolować jeszcze sytuację manualnie, ale myślę - DA SIĘ ZROBIĆ! :smiley:


(bubon) #6

Może to pomoże?

http://www.xfuture.pl/produkty