Ściąganie gier ze Steam (Pytanie o przenoszenie danych)

Witam!

Jako, że mam ochotę sobie pograc w TF2 na Steamie, muszę ściagnąć 10GB danych. Z moim netem zajmie to 2 dni. Generalnie grę chcę mieć na blaszaku, ale mam netbooka z fuym dyskiem. Czy mogę pobrać tę grę na netbooku, i później przez sieć wysłać sobie na blaszaka? Chcę tak zrobić gdyż mój PC chodzi dość głośno, a netbook mi nie przeszkadza.

Możesz. Jak klikniesz na grę w STEAMie widnieje opcja utworzenia kopii zapasowej. Dzięki temu możesz przenieść grę na dowolny komputer:)

OK dziękuję. Mam nadzieję, że nie będzie problemów z backupem, bo z moim netem 10GB to bardzo dużo :smiley:

Nie musisz kopii zapasowej nawet robić wystarczy przenieść katalog steamapps. W nim są zapisywane wszystkie gry które instalujesz przez steama.

Aczkolwiek kopia bezpieczeństwa wbudowana w steama jest wygodniejsza.

wygodniejsza? niby dla kogo. kopiując sam katalog wystarczy zrobić kopiuj-wklej i można grać, robiąc kopie bezpieczeństwa najpierw steam spakuje gre, potem trzeba przenieść to na pc i znowu steam musi wypakować by można było grać w efekcie na pc potrzebuje 20GB zamiast tylko 10 i całość zajmie 3 krotnie więcej czasu, rzeczywiście wygodne.

Przepraszam za odkopanie, ale czy ktoś mógłby sprawdzić czy ta opcja nadal działa?

U siebie w domu mam internet mobilny i zawsze gry na steam pobierałem na laptopie i z niego kopiowałem na swojego PC do grania. Ale ostatnio wszystkie gry wymagają później duzych aktualizacji, chociaż nie wychodziły żadne patche do nich (sprawdzałem na laptopie). Jedynym podejrzeniem jakie mam jest system na jakim gra jest pobierana (vista) a używany na moim PC (XP). Wcześniej na obu wykorzystywałem XP ale ze względu na oszczędność miejsca zrezygnowałem z XP.