Ściąganie plików w Shareaza

Czy jak ściągam jakiś plik który się ściągnął np. w 50% i wyłącze kompa to czy moge wznowić ściąganie tak jak to było w Kazaa Lite??

Tak

Właśnie ja mam z tym problem. Plik się pięknie, szybko ściąga, a gdy zestartuje Shareaze juz w ogole sie nie pobierają, jakby je coś blokowało. Wiecie co to może być?

shareaza działa w sieciach gnutella, gnutella2 i edonkey. w tej ostatniej trzeba stać w kolejkach. ja pobieram bearshare’m - działa w gnutelli i tam szybko są nawiązywane połączenia i zaczyna sie pobieanie. może ten plik jest w zasobach donkey’a. ja jak pobieram donkey’em to też długo nie zaczyna iść. z tą siecią tak jest - żeby transfery szły sprawnie trzeba dużo udostępniać. po wyłączeniu kompa połączenia nawiązywane są od nowa

zawsze jak ponownie uruchamiasz Shareaza’e program musi odczekać jakiś czas, udostępniając jednocześnie swoje zasoby, aż do momentu gdy przesunie się w kolejce do danego źródła na, którąś z początkowych pozycji (dotyczy ed2k… - z gnu2 jest ciut inaczej) - wtedy zaczyna się pobieranie

a tak w ogóle to czasami sprawdzaj czy masz coś w liście serwerów ed2k - shareaza lubi je czasem gubić, a bez tego nie znajdzie nowych źródeł

poza tym teoretycznie shareaza sama powinna szukać nowych źródeł po każdym uruchomieniu, jednak czasami tego nie robi (nie wiem od czego to zależy), w każdym razie po ponownym uruchomieniu programu warto kazać jej to zrobić dla każdego pliku na którym nam zależy, ale dopiero po podłączeniu się do jakiegoś dobrego serwera ed2k np: Razorback2.0, albo DonkeyServerNo 2 , oraz gromady gnu2 (najlepiej pod portem 6346 - Shareaza ustawia dla niego wyjątek, dzięki temu nie jesteśmy widziani jak za firewall’em - to przyspiesza łączenie ze źródłami)

i jeszcze jedno jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to lepiej odblokuj sobie limit połączeń w XP SP2 - jeśli oczywiście nie jesteś jednym z tych szurniętych pingwinów :stuck_out_tongue:

Trzeba kliknąć na plik i szukaj źródeł.

Ustaw fukncje pobieraj i wysyłaj z niepodłączonych sieci…

Tak w ogóle, wiecie że w Shareazie jest taka mozliwośc. Że jak ktoś ma ściagniety ten sam plik np. w 60% a ktoś inny w 70% to można te pliki połączyć, tak by nie pobierać tego samego od nowa…

W Shareaza 2.3 będzie dodatkowo obsługa sieci p2p Ares(średniej wielkości sieć, popularna na zachodzie) oraz opcje proxy i autoforwardowanie (skuteczne omijanie kłopotów z firewallem i portami). Są plany szyfrowania połączeń oraz ukrywanie adresu IP…

Czy macie ten sam problem co ja: od wczoraj jest napisane że sieć edonkey jest rozłączona, nie moge nić ściągać z tej sieci, nic nie robiłem, nie mieszałem w ustawieniach??