Ściąganie simlocka z telfonu plusa po zakończeniu umowy

Witam.

Plus wprowadził zmiany w regulaminie, więc jak wielu innych złożyłem wypowiedzenie. I oczywiście odezwał się dział obsługi i namawiał, namawiał. Wynegocjowałem w abonamencie za 25 złotych 70 minut do wszystkich sieci i darmowy numer bez ograniczeń. Umowa została przedłużona.

Poprzednia zawarta była na początku roku 2008. Słyszałem, że jest możliwość po zakończeniu umowy, że operator, w tym wypadku PLUS może mi ściągnąć Simlocka z telefonu.

Tylko jak to jest? Po zakończeniu umowy, czyli w zasadzie już teraz, czy po zakończeniu gwarancji (2 lata), czyli na początku przyszłego roku?

Proszę o odpowiedź kompetentnych :slight_smile:

Po zakończeniu okresu umowy udajesz się do najbliższego salonu firmowego i ściągają Ci simlocka za darmo na miejscu

A jaki masz telefon ? Jeśli Sony Ericsson to bardzo łatwo SimLock’a możesz zdjąć sam za pomocą patcha :wink:

A po aktualizacji wróci i znowu trzeba się bawić. Tak po zakończeniu umowy możesz bez problemu podejść do operatora i ściągnąć simlocka, odbywa się to zdalnie a więc po przez wpisanie odpowiedniego kodu więc nawet jak na miejscu tego nie zrobią to wyślą Ci takiego koda smsem i wpisujesz go wraz z opcą kartą lub po wpisaniu odpowiedniej kombinacji klawiszy. Tylko teraz pytanie czy taka opcja dotyczy też zerwania umowy (nieważne z czyjej winy), możliwe że tutaj znajdą jakiś kruczek żeby pobrać opłatę (w Orange jest to 77zł)

Szczegóły: Umowa w efekcie nie została zerwana, została przedłużona. Telefon to Plusfon 401i. Gwarancja na telefon to dwa lata, trwa do 7 stycznia 2010. Czyli umowa trwa, przy przedłużeniu kupiłem nowy telefon.

Sumując, umowa, która została podpisana z plusfonem został przedłużona, gwarancja na telefon jeszcze jest, ale jest też przedłużenie umowy z nowym telefonem. Wiem, zagmatwane :wink: