Ściąganie teledysków

Mam pytanie:

Czy ściąganie teledysków jest legalne? Czasem są teledyski ze znaczkami jakichś telewizji. Podobnie z wywiadami nagranymi z TV jakichs zagranicznych - czy ściaganie ich jest legalne czy nie? No i takie samo pytanie co do dem (demo) piosenek.

demo piosenki to jest jego próbka,nieduży kawałek który jest udostępniany legalnie,posłuchasz sobie demo i jak Ci sie spodoba to kupisz całą płyte,tak własnie myslą,a jesli chodzi o teledyski to jest kilka stron z których możesz je sciągnąc legalnie np: ze strony szortów.

a nie chodzi Ci tutaj przypadkiem o sample?

ja zawsze myslalem ze demo to cała piosenka tylko w tzw. “wersji roboczej” czyli innej niż na płytce

a wiesz,że nie wiem.ja myśle że demo jest to jakiś kawałek mały utworku.ale pewnie sie myle.

Demo jest to wersja bardzo wczesna ot w rodzaju Beta jak prograMY i wcale moze nie być taka jak wersja finalna.

Takze,aby sie ktoś nie zawiół to radze z samplami uważać bo mozna sie zawiesc,jesli sie pózniej usłyszy całkiem inna melodie niby tego samego utworu:)

Najlepiej według mnie sciągnac jeden kawąłek z płyty i wtedy mozna ocenic,czy warto czy nie ( w żadnym wypadku nie jest to namowa do piractwa :lol: )

Można zawsze pobrać z serwisów takich jak Onet Plejer czy AOL Music za cyba grosika symbolicznego :slight_smile: