Ściąganie z dobreprogramy a antywirus

Witam. Nie wiem czemu ale co bym nie ściągnął z dobrychprogramów to antywirus(Norton) mi to wykrywa jako wirus i od razu usuwa. Jest to wkurzający i mam pytanie czy to da się jakoś wyłączyc

W nortonie skanowanie hhts można wyłączyć w opcjach. W przeglądarkach też, w opcjach o w zaawansowanych ustawieniach. Zależy jaki norton, ale wybór jest oczywisty. Albo pobieranie…
Firefox:


W chromie jest trudniej, czyli wszystko blokuj, ostrzegaj itp w ustawieniach - prywatność - poodznaczać. W ustawieniach zaawansowanych trzeba ustawić niezabezpieczone żrodła jako neytralne, ale przyznam się - to nie wiem, czy jeszcze działa chrome://flags

A tak poważnie, to jaki norton, jaki system, jaka przeglądarka?

Norton Security windows 10 , firefox Tylko czemu on to widzi jak by to byly wirusy i to odrazu usuwa no chyba ze wszystkie programy są z wirusami :stuck_out_tongue:

To akurat “akcja google badware” - poczytaj w necie o czarnej liście witryn. Wariaci zgłaszali, donosili na DP, a te same dokładnie instalatory na innych stronach są czyste.
Gdybyś tak ze sześć lat temu chciał coś pobrać z DP mając avg, to nie pozwoliłby, nawet, gdybyś chciał pobrać program avg - też krzyczał na czerwono i blokował, choć ten instalator był z serwera avg.
Taka polityka - z serwerów google można pobierać nawet paczki trojanów, ale od google, to wszystkie są “stare znane pliki”. Każdy jednak antywirus musi respektować blacklist badware od google.

A pogoń nortona. Defender w dziesiątce wystarcza. Gdy masz ublock origin + disconnect - ta nawet żadne szpiegostwo nie wlezie, żadne przekierowania i inne malware. Tak ustaw w firefoxie jak podałem i będziesz mógł pobierać wszystko i wszędzie. Jeszcze ten programik i będziesz spokojny, że coś wlezie:

Norton widzi agenta pobierania (asystenta pobierania) i to jest cały smrodek i wychodek.

Wiele darmowych programów ma dołączane malware i inne dodatki,dlatego trzeba używać instalacji zaawansowanej,aby kontrolować to co się instaluje razem z oprogramowaniem.Asystenta pobierania można ominąć korzystając z linków bezpośrednich.

1 polubienie

Loguj się na konto DP przed pobieraniem by dezaktywować asystenta pobierania.