Ściągnąłem Windows 7 - co dalej?

Ściągnąłem windows 7 x86 ze strony microsoftu i mam go na pendrive

co mam dalej robić??? wiem ze trzeba wypalić obraz płyty w nero ale ja nie wiem jak to zrobic! i chyba ta plyta co na nią nagram windows 7 musi byc botowalna… jak to zrobic aby wszystko ladnie odpalilo???

moze ktos krok po kroku najlepiej ze screenami powiedzieć i pokazać co robic? będę bardzo wdzieczny

Jeśli chcesz, żeby podczas uruchamiania, komputer włączył instalator z płyty, to powinna być botowalna.

Generalnie nie musisz nagrywać w nero. W programie do nagrywania szukasz opcji typu ,nagraj z pliku obrazu" itp.

Jeśli masz nero:

http://expert.wzr.pl/img/file/instrukcjaWypalania.pdf

weź sobie ściągni imgburn spolszcz go masz tam nagraj obraz na plyte nagrasz

i tu masz link do filmiku : http://www.youtube.com/watch?v=UN6ctK6n … re=related z instrukcja zainstalowania windows 7

ok nagralem w nero tak jak w tym linku co podales muchozol , a teraz jak zrobic aby plyta bylo bootowalna??

Płyta już jest bootowalna. Generalnie wkładasz płytę do napędu, uruchamiasz komputer ponownie i są 3 możliwości:

  • komputer w trakcie rozruchu zapyta cię czy ma ruszyć z płyty, klikasz enter i włącza się instalator,

  • w trakcie uruchamiania na ekranie pojawiają się różne komunikaty, czytasz uważnie, bo często po wciśnięciu jakiegoś klawisza np: F2 pojawia się okienko z zapytaniem, z czego komputer ma wystartować,

  • ewentualnie pozostaje wejść do biosu i poszukać opcji odpowiadających za kolejność napędów uwzględnianych podczas rozruchu i ustawić napęd DVD jako pierwszy.

AddPL ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

nie mam polskiej klawiatury sory nie moge pisac znakow takich jak np

a wracajac do tematu

no dobra zainstalowalem tego windowsa7 ale nie moge na nim nic zrobic, tzn nie moge z dyskow z windowsem xp nic uruchomic

nie mam neta itd itp

czy na tej partycji musze wszystko instalowac???

Dodane 06.08.2009 (Cz) 1:03

czy da sie jakos to powiazac

  1. Na jakiej partycji zainstalowałeś nowego windowsa? Bo może zastąpiłeś starego…

  2. W jaki sposób łączysz się internetem?

  3. Programy instalujesz gdzie ci pasuje, nie ma znaczenia na jakiej partycji.

W takim razie sobie zainstaluj. Na przykład według tej instrukcji:polski-uklad-klawiatury-anglojezycznym-windows-t123848.html

W innych językach jest podobnie.

muchozol ,

  1. Mam XP rowniez, zainstalowanego na dysku C:/ i Windows 7 na dysku E:/ (z poziomu XP)

  2. Siec radiowa - na xp zainstalowane sterowniki

  3. Wszystko mam na Xp i teraz jakbym chcial cos uruchomic na Windows 7 musze instalowac wszystko na dysku E:/ ?

Bo nie moge uruchomic programow i internetu na nowo zainstalowanym systemie

podsumowujac: czy aby uruchomic jakis program na windows 7 musi byc on zainstalowany na tym systemie??

to znaczy glownie chodzi o internet - musze sterowniki instalowac na tym dysku co jest windows 7 ?

Dodane 06.08.2009 (Cz) 10:29

sdar , dzięki pomogło :slight_smile:

  1. Windows XP i Seven to dwa różne systemy, więc korzystają z różnych sterowników. Nawet gdybyś zainstalował dwa takie same systemy na dwóch różnych partycjach, to i tak do każdego byś musiał wgrać sterowniki oddzielnie.

  2. Jeśli windows 7 nie wykrył sterowników, to trzeba je zainstalować ręcznie.

  3. Generalnie nie ma znaczenia na jakiej partycji sobie zainstalujesz programy, ale ponieważ windows 7 masz na dysku E, to najlepiej instalować je właśnie na dysku E. Jeśli zainstalujesz programy do windows 7 na partycji w windowsem xp, to też zadziała, tylko w przypadku kiedy postanowisz np: zrezygnować z xp, albo przeinstalować system i sformatujesz tą partycję, to automatycznie stracisz programy na niej zainstalowane.

  4. Programy zainstalowane w XP w większości przypadków nie włączą się pod 7, musisz je zainstalować ponownie na nowym systemie.

A jak usunac tego Windowsa?

bo jeśli sformatuje PPM —> Formatuj to nadal bedzie panel wyboru systemow pomiedzy XP i Windows 7 (przy uruchamianiu komputera) – wiem bo kolega tak probowal.

easy bcd

Tutaj link do wyżej wymienionego programu:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … CD+1.7.2.7

Pobrałem ten program i nie mogę go otworzyc! po prostu jak klikam na ikonke programu nic sie nie dzieje! reinstalka i resart kompa nie pomagaja!! jest jakis inny sposob? prosze o pomoc!

dziala tylko pod XP i Vista

mam xp

to ja nie wiem nie mozesz reinstalki zrobic wszystkiemu moze masz jakiegos wirusa np Viruta hehs

Polecam VistaBootPro. Łatwy i szybki programik do modyfikacji bootloadera. Co prawda jest on pod Vistę, ale ponieważ 7 ma ten sam bootloader co Vista, to nie ma z nim najmniejszego problemu