Ściągniecie SIMLOCKA z telefonu w ERZE

Moja mama chce wziąć telefon w sieci ERA w promocji: „Propozycja dla oszczędnych”

Ja chciałbym wziąć od mamy nowy telefon tylko nie wiem czy bez problemu mogę zdjąć z niego simlocka w jakieś budzie na hali i używać go w sieci ORANGE. W regulaminie znalazłem tylko coś takiego:

Nic nie ma o żadnych konsekwencjach. czyli wnioskuje że mogę ściągnać simlocka w budzie na hgali i używać telefonu w Orange ??

Móc oczywiście możesz używać

Gorzej z gwarancją, czasem mogą być problemy z uznaniem jej, jeśli coś stanie się z telefonem

“Jeśli usunięcie blokady nastąpi w ciągu 24 pełnych Cykli rozliczeniowych, licząc od dnia aktywacji karty SIM, jednorazowa opłata wynosi 610 zł z VAT (500 zł netto).”

Tracisz też zapewne gwarancję na sprzęt

Ale nie ma kary :slight_smile:

Po co 610zł jak moge wydać 15 :stuck_out_tongue:

Dzięki :stuck_out_tongue:

Oczywiście, że nie ma. Telefon kupujesz , (chociażby za 1zł, bo jest subsydiowany), ale kupujesz i jest Twój.

W Plusie są kary jeśli wykryją że telefon nie działa w ich sieci :slight_smile: Dlatego pytałem się co do Ery :stuck_out_tongue:

A słyszałeś o egzekwowaniu tego i czy mógłbyś pokazać zapis dotyczący tego?

Kiedyś czytałem regulamin i było tam anpisane o tej karze ale ja w Plusie nie jestem i mi to dynda :stuck_out_tongue:

kiedy to było? teraz plus na początku roku wypuścił informację że jeżeli zdjęcie simlocka nie jest przyczyną awarii telefonu to nic ci nie zrobią więc i zapomnij o jakiś karach