Ściągnięta Vista - Orginalny klucz

Witam !

Chciałem się czegoś dowiedzieć :

Mam laptopa był system Windows Vista - basic i mialem awarie dysku a system mialem na dysku i czy jak pobiore Windows Vista z jakieś strony i wpisze swój klucz to bedzie działać ? To bedzie legalne ? Gdzie ewentualnie sciągnąc orginalny system bez jakiś przeróbek ;/ pomocy

Możesz tak zrobić lecz najlepiej by było abys pozyczył od jakiegoś kolegi płytę w systemem Vista i z niej zainstalował zmniejsza się wtedy ryzyko że będziesz miał jakieś dodatkowe niespodzianki po instalacji systemu ponieważ zazwyczaj na stronach torrentowych umieszczają systemy z przeróbkami…

A linka do obrazu niestety nikt ci nie poda ponieważ jest to niezgodne z regulaminem…

To lipa ;/ U mnie na osiedlu jest era Linuxów i kazdy ma linuxa ;/ Mam orginalną płyte ale to windows xp :confused:

Dodane 07.08.2009 (Pt) 15:23

Dobra znalalem na jakiś torrentach

Czyli mogę sciągnąć z internetu system i podczas instalacji wpisać swój klucz produktu ?

tak

Witam jak kolega wyżej napisał radziłbym ci nie sciągać systemu z żadnego torrenta tam są różne niespodzianki.

Ale ja znalalem cos takiego

Cyt: “Obraz iso wykonany z oryginalnej płyty Windows Vista Home Premium. Wersja ta posiada zintegrowany service pack 1. Wersja dla procesorów 32-bit. System jest w języku polskim.” to

Tak

jak dobrze poszukasz to w sieci jest obraz oryginalnej płyty z vistą sp2 :slight_smile:

Poszukaj oryginalnej płyty z Vistą SP2 PL i porównaj sumy kontrolne narzędziem WinMD5 - oryginalne sumy znajdziesz na forum. Jeśli będą się zgadzać obraz na pewno jest czysty.

Tyle, że moim zdaniem taka instalka (obojętnie czy ściągnięta z netu czy pożyczona od kumpla) nie do końca jest legalna…

Jakiej firmy to laptop? Niektórzy producenci dosyłają nośniki recovery za darmo. Masz wtedy 100% pewności, że wszystko będzie legalne.

:roll:

i zaśmiecone ukochanym przez wszystkich crapwarem. :stuck_out_tongue:

Crapware można usunąc i sobie trzasnąc własne recovery :stuck_out_tongue:

Licencja jest ważniejsza od nośnika i najważniejsza, bo co Ci po oryginalnej płycie jak nie masz licencji na używanie systemu? Jeśli masz licencję nie musisz mieć nawet oryginalnego nośnika, bo licencja i certyfikat autentyczności jest dowodem legalności systemu a nie nośnik. Poza tym Microsoft swego czasu udostępniał obrazy ISO płyt dla betatesterów i obecnie też tak zrobi, więc takie osoby też nie będą posiadały oryginalnej płyty, poza zamówionymi limitowanymi płytami a jeszcze są ludzie, którzy mają dostęp do MSDN i też mają tylko możliwość pobrania obrazu i nie będą mieli oryginalnego nośnika. Do tego licencja zezwala na wykonanie jednej kopii zapasowej, aby mieć zapasowy nośnik, jeśli oryginał ulegnie zniszczeniu lub zgubieniu. Płyta CD to tylko najmniej znaczący nośnik danych w kwestii legalności systemu. Ale oczywiście, znając polską policję czy kto to tam kontroluje jest niedouczona i będą się zapewne upierali, że jak ktoś nie ma płyty to ma pirata ale po to są biegli sądowi aby wybadali czy system zainstalowany na komputerze jest legalny lub nie :slight_smile:

Pozdrawiam!

Fujitsu Siemens ( nie ma juz tej firmy… jest fujitsu ) Amilo Li 2727

Dodane 09.08.2009 (N) 21:12

A co to takiego Crapware ?

Wirusy i inne dodatki, które bez problemu podłączą twój system do botnetu i będzie łatwym celem do wykorzystania w innych niecnych celach :slight_smile:

Zauważ jak szybko łapie wirusy piracki Windows a jak długo trzyma się oryginał :slight_smile:

Pozdrawiam!

Crapware toto samo co bloatware czyli syf który dokłada producent laptopa.

Trialówki ofisów, antywirusów, rejestracje produktów, narzędzia do nagrywania, do odtwarzania dvd, do pierdzenia w stołek itd. itp.

Zamula to system niemiłosiernie, w trayu siedzi min. z 10 niepotrzebnych nikomu ikon.

Wczoraj znajomy kupił tośke a300-20p zaśmieconą fest czymś takim, pierwsze co zrobiłem to wywaliłem recovery i poszła czysta instalka visty z sp2 + najnowsze stery do czipsetu intela z czerwca 09, najnowszy realtek, intel wifi, grafika, dźwięk. Krótko mówiąc różnica jest kolosalna w działaniu komputera zasyfionego vs czystego.

Crapware to programy (Norton itp) umieszczane razem z systemem :stuck_out_tongue:

Z punktu widzenia licencjonowania Microsoft jest to legalne, gdyż nośnik nie jest jedynym wyznacznikiem oryginalności ważniejsze są: naklejka oraz dowód zakupu, w tym przypadku komputera). Choć lepiej byś sobie skombinował oryginalną płytkę z systemem by uniknąć śmieci w późniejszym systemie.