Ściagnij simlocka z SE za pomoca Patcha ;)

Działa tylko na platformie db2020 i CID 52.

Telefony na platformie db2020:

K 550, K 610, K 618, K 770, K 790, K 800, K 810

S 500

V 630

W 580, W 610, W 660, W 710, W 830, W 830, W 850, W 880, W 888

Z 610, Z 710

Jak sprawdzić CID?

Ściagamy program XS Stąd

  1. Włączamy program XS

  2. Klikamy Connect

  3. Podłączamy telefon z wciśniętym klawiszem " C" (wyjeta karta sim i karta pamięci)

  4. Po lewej stronie szukamy linijki " EROM CID"

I znamu już CID naszego teleofnu :slight_smile:

Jeśli masz inny niż 52 wyjdź z tematu :slight_smile:

Jak ściagnąć simlocka?

Ściąganie simlocka z telefonów db2020, CID 52 składa się z 3 czynności:

1. Wygenerowanie Patcha na Simlock

2. Wgranie do Telefonu Qucik Acces Patcha, w celu swobodnego patchowania telefonu

3. Wgranie samego patcha na simlock

1. Wygenerowanie Patcha na Simlock

a) Sciągamy generator patchy do simlocków Stąd

b) Odpalamy program SIMLockPatchGen_v2.1

c) W zakladce MAIN Firmware, dodajemy plik MAIN

d) Po zaladowaniu MAIN’a klikamy " Make Patch"

e) Czekamy az pojawi się napis " patch file created. FINISHED"

2. Wgranie do Telefonu Qucik Acces Patcha, w celu swobodnego patchowania telefonu

a) ściągamy quick access pack Stąd oraz SETOOL 2 1.11 Stąd

b) Odpalamy setool 2 Lite 1.11

c) Wybieramy profil naszego telefunu

d) Klikamy na przycisk “ADD” i dodajemy rozpakowany plik MAIN

e) W Misc klikamy na “. . .” i z paczki quick access pack wybieramy patch .vkp z odpowiednim oznaczeniem (model telefonu, soft zgodny z aktualnym na telefonie tak samo jak MAIN)

f) Na gorze kolo modelu telefonu zaznaczamy pole obok bypass db2020 security

g) Klikamy na flash i cierpilwie czekamy… u mnie ta cierpliwosc musiala przetrwac jakies 5 minut

h) Postepujemy zgodnie z instrukcjami wyswietlanymi po lewej stronie…w pewnym momencie program poprosi o wypiecie telefonu od kabla, wyciagniecie i ponowne wlozenie baterii…robimy to i naciskamy przycisk ‘READY’ trzymajac przycisk ‘C’ w telefonie podpinamy go do USB. Nastepuje kontynuacja procesu

i) Po dluzszej chwili wyskoczy nam okienko z zapytaniem czy odrzucic patch ‘YES’, albo go akceptowac ‘NO’ - oczywiscie klikamy NO i czekamy az patch sie wgra…u mnie jakies 40 minut okolo ; ]

j) Gdy program skonczy patchowanie wraz ze wszystkimi procesami miozemy bezpiecznie odpiac telek od USB.

3. Wgranie samego patcha na simlock

a)Odpalamy setool 2 Lite 1.11

b) wybieramy model telefonu

c) zaznaczamy opcje " use ‘quick access’ patch"

d) w polu Misc dodajemy patch na nasz telefon

e) klikamy write script

f) podłączamy telefon z wciśniętym klawiszem " C"

g) przy okienku gdzie wyskoczy zapytanie o to czy usunac patch (YES) i czy go akceptowac (NO) klikamy na NO

Artykuł mojego autorstwa, zakaz kopiowania bez zgody :slight_smile:

w razie problemów, pytań piszcie, chetnie pomogę :slight_smile:

Wlasnie probuje zdjac simlocka ze swojej komorki SE K550i. Robie to poraz pierwszy w zyciu. Trzymam sie Twoich wskazowek i już w 1. kroku (Wygenerowanie Patcha na Simlock) pojawil sie problem. Nie wiem skad wziac plik MAIN, zeby zaladowac go do programu.

Prosze o wskazowki.

ps. dobry opis, szacuneczek :slight_smile:

piotr__1972 a jaka wesje softu chcesz mieć? :slight_smile:

Polecam R8

http://rapidshare.com/files/100364604/k550i_r8ba002.rar

Piotr_1972 nie chce zmieniać softa, chce po prostu zdjąć simlocka, maina ściągniesz z centrumse.pl z działu download, przed tym jak to zrobisz sprawdź jaką masz wersje softu, aby to zrobić wejdź w tryb serwisowy

czyl :

>*<<*<*

gdzie > to ruch joystickiem lewo/prawo. a gwiazdki to po prostu gwiazdka w telefonie

potem wchodzisz w inform. o usługach i info o oprogramowaniu.

Witam ponownie.

Sciagnalem plik Main. Dzieki za informacje. :slight_smile: Utworzylem patcha. Dalej sciagnalem Qucik Acces Patcha, ale jak probuje go rozpakowac ZONK - trzeba podac haslo do pliku. :frowning: No i stoje w miejscu. Ponadto jak uzyskac informacje o mojej wersji softu w komorce (SE550i)?

Pozdro

aaa juz poznalem wersje softu… wielkie dzieki. :slight_smile:

piotr__1972 haslo do rozpakowania to “www.k550i.pl”

Zdjalem simlocka i przy okazji zmienilem soft. Dzieki za pomoc. :slight_smile:

pomocy! skad mam wziasc plik MAIN bo ze str centrumse.pl nie dziala jakies error jest . skad mam go wziasc??

Dodane 31.05.2009 (N) 14:38

pomocy! skad mam wziasc plik MAIN bo ze str centrumse.pl nie dziala jakies error jest . skad mam go wziasc??

Mam mały problem z SE K310i trzymałem się twoich wskazówek krok po kroku i co ? I jak się okazuje mój telefon zmienił się nie do poznania a mianowicie wcale nie chce odpalić próbuje się włączyć, ale niestety nie daje rady w pierwszej chwili wogóle nie reagował na to, żeby go uruchomić. Po kilku próbach zrobienia tego samego w końcu zaczął reagować ale jak chciał odpalić to po chwili znowu zgasł i tak w kółko odpalał i gasł a jakby tego było mało to wszystko się pojawia po czesku i bardzo słabo widać na ekranie co tam jest napisane, a widać to tylko wtedy jak telefon jest wyłączony i podłączę do niego kabel USB lub ładowarkę i nie wiem co mam w twj sytuacji zrobić pomóż mi proszę bo ten telefon jest mi bardzo potrzebny a to pamiątka. Jak możesz to napisz mi krok po kroku co mam robić bo jestem laikiem i jak go mam uruchomić i czy on się nie zepsuł przez to patchowanie albo jak go zresetować, żeby było to co wcześniej. Błagam pomocy!!

http://simlockfree.blogspot.com/2012/01 … ng-za.html

I po wgraniu nowego softu simlock powraca :).