Ścieżki SVG

Cześć,

Zastanawiałem się czy umieścić temat tutaj, czy w grafice ale ostatecznie padło na ten dział. Czy znacie jakieś narzędzie za pomocą którego mogę dokonać następującej operacji:

Muszę stworzyć element <path> na stronie o określonym kształcie - kształcie, który muszę ‘przerysować’ z innego elementu w pliku rastrowym. Element <path> ma wiele elementów nieregularnych, krzywych w związku z czym ciężko będzie wpisywać ręcznie ścieżkę na zasadzie: M0 0 L10 10 L20 20 itd. Myślałem o wyciągnięciu obrysu elementu ze wzoru skryptem i skonstruować parametr d ścieżki <path> dodając po prostu kolejne wykryte punkty i łącząc je liniami - ale wtedy rzecz jasna kształt jest poszarpany, źle to wygląda. Szukam zatem edytora za pomocą którego sobie w prosty sposób narysuję określony kształt ścieżki za pomocą krzywych itd (gdybym jeszcze w tle mógł umieścić swój obraz-wzór, żeby odrysowywać byłoby idealnie) - i ten narysowany kształt przekonwertuję do postaci Mx y Lx y Lx y … itd. aby móc to podać w parametrze d elementu <path>.

Może zainteresuj się takim tematem jak: krzywe Beziera.