Ścieżki w gimpie

Witam mam taki problem a mianowicie chodzi o to że nie wiem jak po narysowaniu ścieżki w gimpie ją zakończyć bo gdy narysuję ścieżkę i klikam “zaznaczenie ze ścieżki” to wychodzi takie coś  :  http://www.imgupload.pl/images/07903205003286584515.png

i to jakby są takie przerywane linie które sie ruszają a po zakończeniu nie powinny sie ruszać racja ?

z zaznaczeniem wychodzisz poza obszar roboczy i program prawidłowo zaznacza tylko tą część, która do niego należy. Tu masz jak to zrobić prawidłowo: https://www.youtube.com/watch?v=_x-F6UyJYWs

Enter - kończy tworzenie ścieżki

niestety ale nie rozumiem tego poradnika

  1. Klikasz narzędzie - Ścieżki

  2. Klikasz na swoim obrazku - stawiasz początek

  3. Klikasz jakiś punk gdzie ma prowadzić pierwszy fragment ścieżki ( jeśli w czasie tego kliknięcie nie puścisz klawisza myszki to możesz trzymając go wyginać linię ścieżki)

  4. Ścieżki to są linie pomiędzy punktami (kółeczka). Możesz te punkty przesuwać (łapiesz za kółeczko) aby korygować kliknięcia.

  5. Jak już masz wszystkie potrzebne ścieżki to klikasz na klawiaturze - Enter (kończy tworzenie, automatycznie połączy ostatni punkt z pierwszym).

  6. Do momentu kiedy nie zmienisz narzędzia na inne możesz zmienić układ ścieżek. Po prostu łapiesz kółeczko i przesuwasz (po takim czymś musisz zatwierdzić Enterem.

  7. Jeśli przejdziesz do innego narzędzia, znikną linie edycji ścieżek (te z kółeczkami), a pozostanie cienka linia przerywana (tak ona się delikatnie porusza abyś ją łatwo znajdował)

 

  1. Ta cienka, przerywana poruszająca się linia to Twoja ścieżka :slight_smile:

a wiesz może jak zrobić takie ladne pętle jak w punkcie 6 -> http://www.gimpuj.info/index.php/topic,8888.0.html

a i cos jest nie tak bo wrzuciłem te miekkie kółeczka do brushes i nie mam nadal 

Jeśli stawiając nowy punkt scieżki nie puścisz klawisza myszki a będziesz przesówać kursor to linia będzie się wyginać.

no ja wyginałem trzymając CTRL ale nie ma takiego efektu