Ścina ekran przy większej rozdzielczości niż 1024x768

Witam, mam problem taki jak napisałem w tytule, czyli przy rozdzielczości większej niż 1024x768 “zjada” mi ekran, przez co w ogóle nie widać góry albo dołu pulpitu (ekran poprawnie ustawiony). Max. rozdzielczość monitora to 1600x1200. Monitor w dodatku sam sobie zmienia rozdzielczość (przy 1600x1200 zmienia na 1600x11xx (coś pomiędzy 1000 a 1200) a w Właściwościach normalnie pisze 1600x1200). Najdziwniejsze jest to, że stało to się nagle, tj. wyłączam kompa wczoraj wieczorem (wszystko normalnie było), dzisiaj włączam i nagle części pulpitu nie pokazuje. Nie jest to wina monitora, bo sprawdziłem wszystko na starym, dobrze działającym CRT i jest to samo. Co mogło być powodem tego? Z góry dziękuję za pomoc.

Może to kwestia ustawień w menu OSD monitora.

Popróbuj ze zwężeniem poziomym i pionowym ekranu.

Jaką kartę graficzną posiadasz ?

Jaki to monitor ? CRT czy LCD ? Ile cali ?

Kombinowałeś coś ze sterownikami do karty graficznej ?

  • Resetowałem ustawienia w LCD, ale nic nie dało.

  • Na crt pomogło, ale przy LCD w ogóle nie mogę rozciągać ekranu

  • Gigabyte GF 9800GT

  • Oba mam, nie wiem ile cali, ale bynajmniej CRT osiąga 1280x1024 rozdziałkę, a LCD 1600x1200

  • Dzisiaj instalowałem nowe stery

Czy ten problem zawsze występował na monitorze LCD, czy było wcześniej ok ?

Przed tym jak problem zaczął występować, czy po ?

Odinstaluj obecny sterownik do karty graficznej:

(Start -> Panel sterownia -> Dodaj/ Usuń programy -> NVIDIA DISPLAY DRIVERS /usuń/)

Uruchom ponownie komputer.

Zainstaluj sterownik do karty graficznej ForceWare 180.48.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Przed. 1-szy raz się tak dzieje

@Edit:

Jeszcze jedno:

teraz przed przeinstalowaniem gdy mam ustawioną rozdziałke 1280x1024, w menu monitora pokazuje 1280x959, lub z 1600x1200 na 1600x1124

Przeinstalowałem już sterowniki, ale nic to nie dało. Jest jakiś inny sposób?

@Edit2

W zaawansowanych obok monitora pisze (Analog), jeśli ma to jakies znaczenie

dxdiag.exe wpisz w Start>uruchom… i sprawdź czy nadal masz direx X 8, 1 czy już 9.0c tylko na wypadek :slight_smile:

z mojego marnego doświadczenia wiem ze NVIDIA jest dość wybredna co do monitorów choć ma lepsze osiągi w grach może tylko problem z prosty problem ale kto tam wie :slight_smile: może trzeba ustawić synchronizacje, przestawić może EDID i ręcznie wykrywać monitor

Dxdiag wskazuje dx 9.0c