Ścinające się gry i filmy

(daniel06) #1

Witam. Mam problem! W sobotę zaczęły mi się zacinać wszystkie gry i filmy ( chodzi o filmy na YT). Zrobiłem dzisiaj format. Nic nie dało, nadal to samo...:confused:

Posiadam system Microsoft Windows XP Professional SP3. Dodam, że system jest w porządku bo 3 raz robię na nim format i zawsze śmigał bez problemowo!

Parametry komputera:

-RAM: 512 MB

-Procesor: Intel Caleron 3.06 GHz

-Płyta główna: MS 7255.

-Grafika: GeForce 8600GT

Dodam, że jak gram to dziwnie pyka w komputerze, ale to już nie od tej soboty.

Co może być przyczyną, tego, że po formacie się ścina?

(kijek) #2

Pierwsze, co przychodzi mi do głowy, to temperatury podzespołów. Pobierz program HWMonitor, następnie obciąż komputer (np. jakąś bardziej wymagającą grą) i podaj nam maksymalne temperatury podzespołów. Drugim winowajcą może być zasilacz, gdyż to "pykanie" na to by wskazywało. Podaj nam markę i model zasilacza. W tym celu musisz odkręcić jedną ze ścianek obudowy i zlokalizować tabliczkę znamionową zasilacza.

(daniel06) #3

Zacznę od tego, że podam temperatury podzespołów przy otwartej przeglądarce Mozilla'i Firefox,a w niej mam otwarte dwie karty: forum dobreprogramy oraz filmik na YT.

Temperatury:1038009.jpeg

A zasilacz później sprawdzę. Problem będzie z grami, gdyż nie posiadam gier na płytach. Odpowiednie te temperatury?

(kijek) #4

Z tego, co widzę, program z jakiegoś powodu nie podaje informacji o temperaturze procesora. Spróbuj więc uruchomić go podobnie, może pokaże jakieś informacje o CPU. Jeśli zaś chodzi o temperatury, które podał, są w normie. Chociaż GPU mogłoby się trochę mniej grać.

PS. Komputer możesz obciążyć programem 3DMark06.

PS2. Karta graficzna ma chłodzenie aktywne, czy pasywne?

(pawcio1212) #5

nie pasuje mi temperatura tego CPUTIN(tylko że nie wiem co to jest jeśli procesor to znaczy że się przegrzewa)

temperatury możesz także sprawdzić programem aida64trial ale czasu nam starczy

pkąz jeszcze aida64 i zobaczymy wtedy

(kijek) #6

CPUTIN to jeszcze zbyt mało, by móc stwierdzić, czy CPU się przegrzewa, gdyż zdarza mu się zawyżać, lub zaniżać temperatury. Co do "pikania", przychodzą mi jeszcze do głowy cewki na karcie graficznej, chociaż nie wiemy dokładnie, jak to brzmi. Tak czy inaczej wyczytałem, że w kartach chłodzonych pasywnie jest to rzecz normalna.

(pawcio1212) #7

ja w mojej karcie graficznej mam temperaturę koło 53 chłodzona aktywnie a pasywnie miała 73 i dochodziła do 95 w CODMW ale po zamontowaniu wiatraka dochodziła jedynie do 75

temperatura też zależy od karty graficznej jedne się grzeją mocnej drugie słabiej

edit

moja karta dopuszcza do 120 stopni tak wyczytałem w ustawieniach

(kijek) #8

Dla GPU temperatura niebezpieczna to jakieś 100ºC. Przyznam jednak, że na GF 7600GS z chłodzeniem pasywnym, często ją przekraczałem, aż w końcu padła. I to wcale nie przez temperaturę, a przez zasilacz :smiley:

Tymczasem czekamy na informacje o zasilaczu i temperaturze CPU :slight_smile:

(daniel06) #9

Mój zasilacz to FSP GROUP, model: FSP350-60HWL

Temperatura mojego Procesora według programu AID64 przy podobnych operacjach co przy programie HWMonitor.

1041125.jpeg

(kijek) #10

Temperatura procesora nie jest zła. Zasilacz to Fortron, więc wątpię, by to była jego wina. W tej sytuacji należałoby dokładniej zlokalizować źródło "pykania", gdyż to może mieć z tym coś wspólnego.

(daniel06) #11

Te pykanie słychać tylko przy grach... Więc postaram się zlokalizować co i jak.

Powiem szczerze, instalowałem sobie grę City Bus Simulator 2010, zainstalowałem grę i sterowniki potrzebne do jej pełnego funkcjonowania no i niestety już potem nie mogłem w nic grać, bo wszystko się zacinało.

Sprawdzałem również dysk twardy programem HDDLife i jest z nim w porządku. Dodam jeszcze,że jak piszę posty, wiadomości to też się ścina.. Hmm.. temperatura procesora teraz wynosi 52 st... Ale sprawdzę go na grze:)

Powiem tak, gdy gra się, pykanie jest słabsze, po wyjściu do menu mocniejsze i dźwięk wydobywa się z karty graficznej stu procentowo! Kartę informatyk wymieniał mi rok temu w wakacje, lecz faktury nie dostałem i wątpię czy jest nowa...

Może w ustawieniach NVidia'i zmienić coś? Dodam jeszcze, że doda GPU z temp. 52 st. wzrosła na 59 st.