Scinanie sie kazdej gry na nowym lapku help!

Witam problem polega na tym ze Gry Typu gta sa, oraz mmo maja scinki…i sa one na kazdej rozdzialce,kazdej zmianie detalow a tak nie powinno byc

i nie wiem co z tym zrobic :(.Laptop ma 2 miechy na poczatku gralem w coda 4 , nfsu2 i w moh airbone i takie problemy nie wystepowaly… gdy

zainstalowalem gta Sa to sie zaczely wlasnie… i dziwne ze w wymienionych powyzej grach takich problemow niema… zainstalowalem dla testu

gre jeszcze mniej wymagajaca “metin2” i wynik taki sam :(… System operacyjny Windows 7 home premium 64. Sterowniki aktualizowane programem Driver genius. Niestety po aktualizacji dalej tak samo…Podam parametry lapka choc nie wiem czy cos to da i sie przydadza do rozwiazania tego problemu.

proc:AMD v120 2,2 ghz , 3GB ramu ddr3,karta graf. ati hd 4200, tylko tyle bo sam nie wiem jaka plyte glowna. mam niestety… z gory dziekuje za wszelka pomoc !

Jeżeli masz możliwość w BIOSIE to zwiększ ilość pamięci przydzielonej dla grafiki. Przy instalacji tej gry mogłeś sobie zwalić DirectX. Zainstaluj najnowszy 9c.

@darek0107 Windows 7 nie bazuje na Directach9, które przecież nie są najnowsze.

Może po prostu system jest zaśmiecony zbędnymi plikami tymczasowymi. warto też pamiętać, że nie wszystkie programy 32 bitowe działają pod 64 bitowymi systemami. Ja bym zasugerował zastosowanie trybu zgodności np z Windows XP dla tych gier i wtedy zobaczył co i jak. pamiętaj też, że ta grafika to układ zintegrowany i za bardzo do grania się nie nadaje.

DirectX 10 nie zawiera wszystkich bibliotek 9. 9 normalnie instaluje się na Windows 7. Poza tym żeby mieć 10 trzeba mieć kartę grafiki która ją obsługuje. Zobacz sobie na stronie Microsoftu.

czyscilem system wszelkimi programami ccleanerem itp… wracajac do gier… w grze typu metin pisze wymagana karta powyzej 64mb… a moja ma 256 wiec

powinno wszystko ok chodzic… kolega ma zintegrowanego radeona tez tylko z innej seri i mu gry ladnie chodza… czytalem na forach ludziom na kartach zintegrowanych

intela i slabszych parametrach w kompach normalnie smigaja te gry z krotymi ja mam problem… juz sam nie wiem… direct 9 instalowalem… tez sie zastanawialem

nad tym ze to moze byc wina tego 64 bitowego systemu bo gry z ktorymi sa problemy na 32 bitach chodza… ale nie wiem… na starym kompie mialem zainstalowanego

xp’ka i wszystko chodzilo jak ta lala a byl 50 % gorszy od tego lapka… jak wymienilem wczesniej w grach takich jak nfs wszystko normalnie chodzi :frowning: fps w carbonie na max detalach to 55-60 czasem ponizej 50 zejdzie jak zadyma jest ale nie wiele…

Dodane 09.02.2011 (Śr) 16:06

Myslalem tez nad tym ze moga byc po prostu wadliwe sterowniki od producenta Ati… tez sie zdarzaly takie przypadki… nad zmiana na xp’ka nawet sie

nie zabieram do tego bo nie mam sterownikow tylko na win 7 a trudno dorwac te sterowniki na xp’ka… juz sam nie wiem co robic… z tym trybem godnosci probowalem

ale ponoc na tej Windzie to i tak nic nie daje i to prawda bo mi nie pomoglo…

Dodane 09.02.2011 (Śr) 16:25

aha jeszcze dodam bo zapomnialem ze wyskoczyl mi raz taki komunikat cos tam pisalo ze nie mam zainstalowanego directa ktorego

obsluguje ta gra lub mam uszkodzonego… cos tam grafika 3d error jakis… nie wiem czy to tez moze byc przyczyna

Hej,

Nieprawda, Direct X jest wstecznie zgodny z poprzednimi wersjami i instaluje komponenty dostępne w poprzednich jego wersjach. Instalując więc Direct X w wersji 11 otrzymujemy też wsparcie i odpowiednie biblioteki dla wersji 10, 9 i tak dalej.

Pozornie coś jest robione, ale tak naprawdę żadne biblioteki nie są aktualizowane.

Nieprawda, jedno i drugie nie zależy wcale od siebie. Posiadając kartę zgodną sprzętowo z Direct X 10 możesz mieć w systemie zainstalowany Direct X w wersji 11. Co prawda karta sprzętowo nie obsłuży bibliotek DX 11, ale to zupełnie inna historia. Oto dowód - na Viście zainstalowany jest Direct X 11, mimo że karta sprzętowo obsłuży tylko Direct X 10.

96643778389000137000_thumb.jpg

:arrow: Zaktualizuj sterowniki do chipsetu płyty głównej.

:arrow: Po restarcie zaktualizuj sterowniki do karty graficznej.

:arrow: Posłuż się płytką z najnowszej posiadanej gry i znajdź na niej folder DirectX - znajduje się w nim pewnie najnowsza wersja bibliotek tego oprogramowania. Następnie uruchom jako administrator (klikasz prawym przyciskiem myszy na plik i z menu kontekstowego wybierasz wspomniane polecenie) program setup.exe.

Pozdrawiam,

Dimatheus