Ścinanie w Fortnite

Witam.
Od początku grania w Fortnite’a mam ścinki podczas mojej śmierci(czsami podczas ładowania terenu).
Kolega powiedział żebym monitorował grę MSI Afterburnerem. Gdy tak zrobiłem okazało się że wykorzystanie karty graficznej nie przekracza 50% w zależności od ustawień graficznych. Na średnich nie przekracza 50%, na niskich nie przekracza 30%. Pojawia się ścinanie gry do jakiś 1-10% wykorzystania karty.
W innych grach mam 99% wykorzystania karty a w tej po próbach reinstalacji nadal nie mam 99%. Nawet ograniczenie klatek do 30 fps nie pomaga. Jeśli ustawie opcję nielimitowanych klatek na spokojnie wynoszą ponad 100.
Proszę o pomoc.
Specyfikacje komputera:https://www.x-kom.pl/p/403534-desktop-shiru-5200-i5-7400-gtx1050-8gb-1tb.html

Nie masz 99% wykorzystania, ponieważ karta nie jest całkowicie zajęta obliczeniami, szczególnie, gdy ustawiasz limit klatek na 30. Gdy ustawiasz nielimitowane obciążenie powinno skoczyć na 99%. Co do lagów animacji, nie musi to być koniecznie wina karty, a nawet nie jest na 100%. Może to być dysk twardy, pojemność RAM’u lub jego uszkodzenie itp…
EDIT: Zwykle tego typu lagi występują wtedy, gdy HDD jest zajęty wieloma operacjami.
EDIT2: No i chyba sie nie myliłem, patrząc na specyfikacje Twojego sprzętu, zauważyłem , że nie masz dysku SSD, masz HDD, i to jeszcze 5400 RPM. Jeden z wolniejszych dysków, także tego typu lagi animacje są całkowicie normalne, gdyż dysk musi bardzo dużo danych wczytać w tego typu grach. Wymiana dysku na SSD, albo HDD 7200 RPM, powinna trochę poprawić sytuację.

wiesz bardzo mozliwe bo czesto mam 100% dysku ale mam zamiar kupic ssd

chociaz nie zawsze podczas gry w fortnite miałem 100%dysku

Podczas tych lagów, czyli śmierci, albo ładowania terenu jest używany dysk na 100%, gdyż, gdy ładuje się teren dysk musi go wczytać do pamięci, tak samo jest, gdy giniesz, wczytuje się nowy interfejs, chociaż nie wiem jak to jest bo nie gram w tą grę.
Pozdrawiam

mozliwe
bo własnie jak odpalałem na ustawienia epickie to było 99% wykorzystania lecz scinki były