Ścinki w gta V - GTX 650

(Michal00485) #1

Witam 

Ostatnio postanowiłem powrócić do GTA V i niestety nie da się grać komfortowo(da się ale do czasu). Sprawa wygląda następująco: włączam grę, przez załóżmy 5minut jest ok a później są takie ścinki i zauważyłem że podczas występowania tych ścinek spada drastycznie użycie cpu i gpu(nawet do 0%) ale taktowanie rdzenia nie zmienia się. Temperatury na poziomie max 76 stopni C

I3 3210

GTX 650

4 GB RAM

Windows 8.1

(mrFreeze) #2

Grafa nie robi szału a GTA V ma spore wymagania. Zacznij od zmniejszenia detali (o ile masz jeszcze taką możliwość) i wtedy daj znać czy gra działa stabilnie. Jeżeli tak to tutaj nic innego nie pomoże.

(Michal00485) #3

Owszem lecz do pewnego momentu działa ok a później się “sypie” nawet stojąc w miejscu albo przeglądając menu. Wydaje mi się że tu nie chodzi o za słaby sprzęt, dopóki nie zaczną się ścinki mam stabilne 60-70 FPS.

Detale są na minimum i nadal to samo do czasu działa ok a później takie ćwierćsekundowe ścinki(albo krótsze) są strasznie denerwujące :confused:

(Leoncio) #4

Wina może leżeć po stronie chłodzenia. Jak dawno czyściłeś sprzęt, może wskazana wymiana pasty i termo-padów.

(Michal00485) #5

Przed świętami zrobiłem lekki porządek w obudowie, lecz pasty nie wymieniałem. Czy temp ~75 stopni to dużo i jest możliwe “resetowanie” dla zmniejszenia temp?

Tak przy okazji zauważyłem ostatnio że dysk czasami po wyłączeniu jakiejkolwiek gry ma 100% aktywności przez około 10-30sekund i wtedy ciężko cokolwiek zrobić(spore opóźnienia) może to mieć jakiś związek?

(Leoncio) #6

A temperatura GPU? Warto zmierzyć również CPU. Taka temperatura GPU nie powinna jeszcze robić jakichś problemów, ale to wszystko jest uzależnione od danego sprzętu. Poświęć chwilkę i obejrzyj ten materiał. https://www.youtube.com/watch?v=rOzWnDZpL8I Dla swojego spokoju na początek bym zrobił porządne czyszczenie z wyminą pasty na GPU i CPU i wszystkich termo-padów (pamiętaj tu o odpowiednim dopasowaniu ich grubości, najlepiej kupić mały zestaw z różnymi grubościami).

(mrFreeze) #7

Wrzuć jeszcze screena z HDTune zakładka Health.

(Michal00485) #8

Temperatury CPU i GPU na tym samym poziomie ± 75 stopni

Dzisiaj pójdę do sklepu po pastę i termo-pady. 

HD Tune 

160GB systemowy

320GB reszta

(IPSEN) #9

Pokaż systemowy Menedżer zadań-> Ctrl + Shift + Esc -zrób screena gdy system przymuli,i pokaż na forum. Screen daj na  zewnętrzny serwer a na forum podajesz  link  lub miniaturkę.

(Michal00485) #10

bu894_123321.png

(Assassin Z Gothica) #11

Może jakąś infekcje masz? Przeczyść komputer ccleanerem, usuń zawartość folderu temp. Wyczyść wiatraki komutera/laptopa.

A wcześniej jak grałeś w GTA V były takie ścinki? Może aktualizacja jakiegoś sterownika tak wpłynęła? 

(rgabrysiak) #12

Proszę zapoznać się z tą stroną a następnie skorzystać z przycisku Edytuj  i dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza. 

(Michal00485) #13

Wcześniej jak grałem to spadki zdarzały się tylko jak “dużo się działo na ekranie” tj wybuchy kilku aut na raz itp. a teraz to czasami gra jest dosłownie niegrywalna, nawet przy zwykłej jeździe. Zakupiłem drugą kość ramu i jutro(o ile dojdzie) sprawdzę z 8GB ramu.

(IPSEN) #14

Kliknij na strzałkę przy svchost->Dysk-> 3,2Mb/s  ,a otrzymasz okienko pokazując które usługi są uruchomione w tym procesie. Screen daj na

Dyski -OK

(Michal00485) #15

http://img24.otofotki.pl/obrazki/jn82_444.png

Teraz akurat nie grałem w nic więc użycie jest na normalnym poziomie. 

(IPSEN) #16

Klawisz z logo Windows + R  wpisz: services.msc a następnie szukamy usługi->Windows Search,Wstępne ładowanie do pamięci-i we właściwościach ustawiamy: Wyłączone.Restart systemu i zobacz jak będzie z użyciem dysku

Miałem to samo, jakiś czas temu, że po jakimś czasie, gra nie działała stabilnie. Działo się tak do 5 sekund, że gra “mieliła” obraz, w krótkim odstępie czasu.

(Michal00485) #18

Wstępne ładowanie do pamięci wyłączone,Windows search nie było. Po ponownym uruchomieniu na początku zamulał ale teraz jest ok. Narazie nie zauważyłem 100% użycia dysku, jeszcze potestuje z innymi grami ale chyba jest ok. Dołożyłem 4GB ramu i gra działa świetnie bez żadnych ścinek. Dzięki za pomoc. :slight_smile:

Tak przy okazji zapytam :stuck_out_tongue:

Wiecie od czego zależy prędkość ładowania(wczytywania) gier? Np Rusta, Wiedźmina 3, gta v.

(prz3m3k84) #19

Przede wszystkim od ilości pamięci RAM. Następnie od RPM dysku twardego oraz fragmentacji danych na nim. W przypadku SSD jest na odwrót.