Ścinki

Witam, mam problem z laptopem, pojawiły się nagle ścinki co sekundę lub 2 zwiesza sie system, zwiecha trwa może sekundę lub dwie. nic nie można zrobić, nawet dźwięk się zwiesza, temperatury ok, laptopt ogarnięty, przeskanowany i dalej to samo. Już nie wiem co robić, format niestety w ostateczności. System to win 7.

Może dysk umiera?

Odwieczny problem pytających. Jaki , jakie flaki, na czym nie działa.
A my wróżymy z fusów.
Moja pralka powinna chodzić na 40 stopni, a chyba jest zimniej…skarpetki mam niedoprane.

Ja tak miałem na moim kompie i okazało się, że sterownik sata padnięty.

Jakiś program polecasz do sprawdzenia dysku?
Wyjaśnisz o co chodzi z tym sterownikiem sata i jak kto naprawiłes bo ja laik.

ThinkPad 430s
I5 3320m
8gb ram
64 bit win 7
Intel hd 4000

Edit:
Imgur
Imgur

Reinstall sterownika SATA w menedżerze urządzeń.

1 polubienie

zrobiłem to co kazałeś i problem rozwiązany, na początku laptop miał problem z uruchamianiem, ale teraz wszystko śmiga, także dziękuje :slight_smile: temat można zostawić jeszcze na 1/2 dni, w razie wu, gdyby ścinki wróciły.
Pozdrawiam.

Niestety ale ścinki znów się pojawiły… Nie wiemco robić.
Edit. Aktualnie laptop ma problem z resetem… I nie potrafi sie uruchomić.

Tylko podaj temperaturę układu graficznego, nie tylko procesora…
Chyba namieszałeś sobie tym Driver Boosterem. Masz już pewno pełno śmieci pościąganych przez niego.

Zrób jeszcze wykres prędkośći, jak bedzie widać “góry i doliny”, to bardzo źle, jak łagodna górka w dół, to OK. :wink:

prawdopodobnie to wina baterii, były ścinki a gdy wyjąłem baterie ścinki znikły, przez 2 dni tak korzystałem z lapka bez ścinek… dziś włożyłem baterie i zobaczę czy ścinki się pojawią,

Incognito74, jaki drive booster…? nigdy takiego syfu nie używałem więc co ty piszesz?