Sciny i artefakty [po lekkim OC]

Wiec zakupilem nowa zasilke oraz karte graficzna do nowej-starej konfiguracji myslalem, ze bede mogl pograc na max w prawie kazda gre a tutaj takie cos.

Raz mam odpowiednia ilosc a fps a raz malo. Np podkrecilem procka o 300mhz (z 3.1 do 3.4) i taki nfs hot pursuit nagle dostal 30 fps :o tak samo z gta iv tez ogromny boost fps. Zauwazylem niestety liczne artefakty i blue screeny po tym kreceniu (podkrecilem rowniez troche karte graf) i dziwny przypadek moja plyta glowna jest cholernie goraca. [hdd ma 3 moze wiecej lat]

moja konfiguracja: mobo: N68C-S UCC (*If you use AM3 / AM2+ CPU on AM2 chipset motherboard, the system bus speed will downgrade from HT3.0 (5200 MT/s) to HT1.0 (2000 MT/s), but the CPU frequency will not be influenced.)

athlon x4 645 (wlasnie on jest na am3 czy wlasnie przez to tak komp zwalnia?)

4gb ddr2 ram 800mhz kingston [jeden z ramow siedzial pare lat nie dawno dokupilem kolejne 2gb]

nowa karta asus 6850 directcu

nowy zasilacz 500w OCZ stealthxstream

Komp formatowany 2 dni temu. windows 7 64bit

Zainstalowane sterowniki do karty graficznej?

tak najnowszy od catalysta (11.8)

Dodane 24.09.2011 (So) 19:45

  1. 4

Czasami trzeba spróbować ze starszymi (np. tymi z płytki). A czy bez OC są artefakty (i ile klatek na sekundę daje to oc w grach w które grasz)

źle podkręciłeś, pewnie za niskie napięcia masz ustawione.

Ja bez podnoszenia napięcia bez problemu gram i bez artefaktów hot pursuit ma u mnie 50 fps a komp słabszy

no wlasnie nawet jak podniose o 10 (multiplier) to juz komp zaczyna wariowac (i sypie crashami gier, odpala sie zauwazalnie wolniej, a jak podkrece jeszcze karte to wogole cuda sie dzieja [pogram 2 min moze mniej i juz artefakty, lub blue screen]. Jakie napiecie ma poczatkowo athlon x4 645? bios caly czas ustawia ten wiekszy. Aha i jest opcja auto oc (o 5%,10%,15%, itd) i wlasnie z niej kozystalem moze z nia jest cos nie tak :smiley:

Dodane 24.09.2011 (So) 21:06

i bez oc (3.1mhz i standardowe zegary nie ma zadnych bledow graficznych ale fps spadaja okropnie)

Sprawdź w kilku innych grach czy też występują błędy i artefakty (a występują one po podkręceniu cpu, gpu czy obu na raz?)

Co do nfs hot pursuit miałem lekkie artefakty w tej grze tzn rozmazywały mi się strzałki sygnalizujące zakręty nie wiem czy to błąd w grze czy artefakty ale tak miałem