Ściny i słaba płynność na dobrym sprzęcie - FIFA 13

Witam, posiadam oryginalną grę FIFA 13 i moim problemem z nią jest to, że w grze sakramencko się ścina przez co nawet komentator się “jąka” co kompletnie uniemożliwia grę, w opcjach mam ustawioną już nawet bardzo niską jakoś renderowania, ogr. fps 60, wyłączona synchr. pionowa, motyw aero itd. Ustawiałem priorytet na wysoki, nie daje to kompletnie nic. Dodam też, że mam najnowsze sterowniki do karty graficznej, a mój laptop spełnia rekomendowane wymagania gry, bo sprawdzałem skaner na stronie System Requirements Lab. Proszę o pomoc w tej sytuacji, bo próbowałem już praktycznie wszystkiego… Podaję poniżej wnętrze swojego laptopa:

Intel Core i3-2310M 2.10 GHz

4 GB RAM

GeForce GT 520M

Windows 7 64 bit

Wiem, że szału nie ma, ale mimo wszystko FIFA powinna wg mnie bezproblemowo śmigać i to jeszcze na najniższych detalach.

W tytule piszesz o dobrym sprzęcie, a później podajesz że masz

Wybacz, ale jedno drugie wyklucza. To bardzo słaba karta graficzna i za bardzo sobie na niej nie pograsz.

No zgadza się, że nie jest fenomenalna, ale chodzą mi dużo bardziej wymagające gry od fify bez ściny i to na prawie najwyższych detalach… Najdziwniejsze jest to, że fifa chodzi mi tak samo na wysokich detalach i z włączonymi wszystkimi opcjami ulepszającymi grafikę jak i bez, więc myślę, że problem nie leży do końca po stronie sprzętu a zwłaszcza karty.

Ah i “sprawdzałem skaner na stronie System Requirements Lab” - NIGDY ale to nigdy nie wzoruj się w 100% na tej stronce. Zazwyczaj strasznie zaniżają wymagania i niekoniecznie dobrze oceniają komponenty z komputera :slight_smile:

Wszystko się zgadza, ale fifa nie ma przecież jakichś horrendalnych wymagań.

Oczywiście, ale nie na tę kartę graficzną.

PS Uruchamiasz przez Origin ?

Tak

Przy takich grach - tzn wykorzystujących nowszą grafikę - powinno się grać na lepszych sprzętach, niestety :slight_smile:

Mam identyczny sprzęt a mi chodzi na maks detalach. Może nowsze sterowniki zainstaluj.

No właśnie. Mam kolegę, który ma chyba nawet gorszy sprzęt albo też porównywalny i śmiga mu bez problemu. Karta niesamowita nie jest, ale na taką fifę powinna wystarczyć bezproblemowo. Sterowniki zdaje się, że mam najnowsze, bo aktualizowałem ostatnio, ale może to przez nie tak jest, bo słyszałem, że czasem na starszych gry chodzą lepiej. marcin6105 jeśli masz tą samą kartę to mógłbyś mi napisać jaką masz wersję sterowników?

Dodane 21.06.2013 (Pt) 18:58

Chociaż możliwe jest to, że dzieje się tak od wysokiej temperatury procesora. Sprawdzałem temp. po grze w DOTA 2, która też zaczęła się “ciąć”, a nigdy tak nie było i temp. wynosiła ponad 70 C, a dyski ponad 50. Fakt, że mamy upały teraz ale chyba ta temp. jest nieco za wysoka? Mam jeszcze 3 miesiące gwarancji na laptopa, więc nie był czyszczony od prawie 2 lat. Myślicie, że to od tego i czy serwis na gwarancji bierze jakąś kasę za czyszczenie lapka?

Fifa uruchomia się na karcie nvidii ?

Tak, znam ten chwyt bo miałem tak z inną grą :stuck_out_tongue: