Ściny, wyłączanie się monitora, jedyna pomoc to restart

Witam mam otóż taki problem, że od jakichś 2 miesięcy mam problem z komputerem (komputer jeszcze na gwarancji). Czasem chodzi bardzo ładnie, a czasem ścina się, zamula itd. Ostatnio siedziałem przy nim od 10 do 20 i nic się nie działo, a wchodzę wczoraj i po 10 minutach zwiecha, a jak zawiesi się raz to i drugi i trzeci i tak dalej, aż się zwiesi tak, że trzeba go uruchamiać ponownie. Ekran wtedy jest czarny, przechodzi jakby w stan spoczynku. Czasem towarzyszy temu np. wyłączenie się monitora- czarny ekran, właczenie i powiadomienie, że sterowniki do ekranu (czy jakoś tak) przestały działać, ale odzyskały sprawność czy coś w ten deseń. Działa to się niezależnie od tego, czy gram czy np. siedzę na necie i oglądam House’a. Dzisiaj też to miałem i zostawiłem go na chwilkę- po kilku minutach zaczął strasznie głośno pracować i postanowiłęm go zrestartować- ucichł. Temperatury CPU i HDO były w okolicach 39-40 gdy nic nie robiłem- tylko przeglądarka odpalona. Na Windows 7 Professional SP 1 też tak miałem (też z msdnaa).

 

Specyfikacje komputera to:

System: Windows 8.1 Pro (z msdnaa- dostałem dostęp to z tamtą ściągnąłem)

Grafa : Nvidia GeForce GTX 560SE (sparkle)

Procesor : AMD Athlon X4 740 Quad Core Processor 3,20GHz

Ram: 4GB ramu

Dysk Twardy :Toshiba 500GB

Zasilacz LC- 600V

Płyta główna: MSI FM2-A55M-E33

 

Czytałem, na forach, że to podobno zasilacz, ale wolę upewnić się tutaj też.