Ściszanie głośności przy podłączeniu głośników

Nie wiem czy to kwestia Windowsa czy laptopa (Samsung) więc jeśli zły dział proszę o przeniesienie.

Sprawa jest taka, że za każdym razem gdy podłączam głośniki do lapka to dźwięk ścisza się na 47. Irytuje mnie to bardzo bo kabelek jest karpyśny i wypada czasem przy delikatnym tyrpnięciu. Nie wiem już gdzie szukać opcji wyłączenia tego.

Przyczyną prawdopodobnie jest uszkodzone gniazdo lub wtyczka.To “delikatne tyrpnięcie” powoduje zwarcie w gniezdzie i zadziałanie układu zabezpieczającego przed uszkodzeniem wzmacniacza.

Nie żadne takie. Jak podłączam do gniazda kabelek to głośność z automatu ustawia się na 47. Czasem ten kabelek się z gniazda wypnie i jak wpinam to znowu mam 47.

Przyczyna leży prawdopodobnie gdzie indziej. Unia Europejska narzuca stosowanie ograniczeń co do głośności po podłączeniu np. słuchawek. Ma to na celu ochronę słuchu. Np. w androidzie przy pewnym poziomie głośności wyskakuje powiadomienie o ograniczeniu chociaż można je ręcznie obejść a inne urządzenia mają ograniczoną w sterowniku maksymalną głośność. Czasami rozwiązaniem jest instalacja sterowników przeznaczonych na rynek amerykański. Tam nie jest to narzucone i często producenci tego nie stosują.