Scrambled ekran - Bios MSI

Witam
Mam problem z wyświetleniem i ustawianiem Biosu MSI oraz próbą updatowania tego Biosu. Ekran po wejściu do Biosu przez Del wygląda i zachowuje się jakby coś z buforem obrazu było nie tak. Praktycznie uniemożliwia poruszanie się po nim i wybieraniu opcji. Przy próbie flashowania wygląda to tak, że po Ctrl+F8 pokazuje się na chwilę info że wchodzi do trybu flashowania i… restartuje kompa do biosu, w którym nie mogę zaznaczyć nawet m-flash ani nic. Odłączałem nawet bateryjkę na płycie na trochę ale nie pomogło. Windows 10 wstaje bez bólu z ssd. Wszystko poza tym śmiga. Mam tak od miesięcy - stało się po jakimś grzebaniu w Biosie a teraz nie mogę go zaktualizować.
Płyta MSI H310M PRO-M2 PLUS (I5-9600K, wbudowana grafika, nie podkręcane itp).
HELP
podgląd ekranu: https://imgur.com/a/qd8PrTG

Może układ flash na którym zapisany jest bios jest uszkodzony, chyba najlepszym wyjściem w takim wypadku jest oddanie płyty na gwarancje.

Masz dwa wyjścia. Najlepsze i opcjonalne.

Najlepsze to oddać do serwisu.
Opcjonalne: zrobić upadate BIOS z poziomu systemu operacyjnego.

Co do drugiego wyjścia ryzyko jest spore. Bo skoro aktualny BIOS zachowuje się niestabilnie i dziwnie to istnieje ryzyko uszkodzenia pamięci flash co przy aktualizacji BIOS może spowodować całkowite unieruchomienie komputera. Oczywiście może być też tak, że wszystko z pamięcią flash jest OK i to uszkodzony jest BIOS który masz aktualnie wgrany i update BIOSu by wszystko naprawiło. Jednak sam musisz oszacować ryzyko takiej operacji i zdecydować co lepsze. Serwis czy próba aktualizacji z poziomu systemu operacyjnego która niesie ze sobą spore ryzyko.

Wobec tego zresetuj ustawienia BIOS/UEFI do stanu fabrycznego innym sposobem:

  1. Wyłącz komputer i odłącz przewód zasilający od prądu
  2. Użyj narzędzia metalowego, aby zewrzeć dwa piny na gnieździe JBAT1 tylko na około 5-10 sekund.
  3. Podłącz z powrotem przewód do prądu, włącz komputer i uruchom system.
    Jeśli to nic nie pomoże, to serwis.