Screen tearing w laptopie

Posiadam laptopa lenovo y50-70 z parametrami:
Windows 10 64bit
Procesor intel core i7-4720 2.6 GHz
8 GB Ramu
Karta graficzna GeForce GTX 960M 4GB

Jakoś dzisiaj zauważyłem że we wszystkich grach spadły mi fps z 150 do 50-80 i zaczął rwać się ekran. Jak włączę synchronizacje pionową wszystko wraca do normy przy takiej samej ilości fps. Na początku myślałem ze to wina sterowników które przeinstalowałem po kilka razy wraz z czyszczeniem rejestru. Poszukałem w internecie i widzę ze ten problem pojawia się pojawia się przy kupnie nowego pc i złego dobrania monitora(czy coś takiego). Laptopa posiadam ponad rok i nie miałem nigdy takiego problemu wiec nie wierze ze jest jakiś problem z odświeżaniem monitora. Wie ktoś może co jest przyczyna i jak temu zaradzić


Benchmark
Benchmrk.txt (4,7 KB)

Temperatury wyglądają na podwyższone. Przy braku obciążenia masz 50? Tearing występuje przy braku synchronizacji co jest normalne. Sprawdź w opcjach zasilania czy masz włączoną wysoką wydajność. Ustaw maksymalny stan procesora na 98%. Gdzieś był opisany problem z wydajnością i ograniczenie procesora pomagało. Może czas posprzątać wnętrze laptopa?

Wszystko jest podane pod obciążeniem gry Diablo 3 wiec temperatura raczej ok, co mnie zdziwiło nie ma opcji wysoka wydajność w opcjach zasilania, która kiedyś tam była