Screenshot biosu jak to zrobic? bardzo wazne praca dyplomowa

mam taki problem. mianowicie pisze prace dyplomowa i musze w niej

umiescic zrzuty ekranow biosu!! i tu jest problem. mam aparat cyfrowy i

wiadomo jak startuje komputer odswierzanie jest ok 60hz i zdjecia wychodza

bardzo slabej jakosci (paski). potrzebuje obraz perfekcyjny. wiem ze na

monitorze LCD nie bylo by problemow. ale nie mam z kad wziosc takiego

monitora. moze sa jakies programy co w windowsie pokaza moj bios i zeby bylo

mozna zrobic printscreen a. prosze o pomoc naprawde juz musze oddac prace

dyplomowa a promotor nie chce przyjac takich zdjec. prosze o wyszelkie rady.

pomocy!! ps. Koniecznie to musi byc moj bios, poniewaz w pracy sa zawarte

rozne zmiany itp.

Znalazlem cos takiego w necie. Moja znajomosc j. angielskiego nie jest doskonala ale z tego co wyczytalem to w momencie poruszania sie miedzy “planszami” biosu wystarczy naciskac klawisz Print Scrn i beda sie drukowac strony z interesujacym Cie obrazem. Wiem, ze nie jest to do konca to czego szukasz ale warto przetestowac.

PS. Znalazlem rowniez informacje, ze moze nie dzialac, z niektorymi drukarkami wiec jak masz mozliwosc to sprawdz na paru modelach.

Szukałem na ten temat informacji w internecie, ale nic nie znalazłem. Na pocieszenie chyba jednak mogę powiedzieć, iż nie znalazłem również żadnego, czystego screenshotu z BIOSu - wszystko to zdjęcia z aparatów. Jak nie wierzysz - poszukaj w Google.com dla grafiki (hasło: Bios) A więc, raczej nie istnieje metoda, którą można zrzucić ekranik BIOSu w sposób jaki sobie wymarzyłeś. Myślę, że Twój promotor będzie o tym wiedział, a co za tym idzie zaprezentuje wyrozumiałą postawę. A więc nie ma się czego bać. Zresztą, jak masz aparat to chyba znowu nie wyglada to tak tragicznie. Zawsze można zdjęcia obrobić programem graficznym, podnieść trochę jakość, itd. Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia z pracą !!

Tutaj widać, że zrobili zdjęcie:

http://www.ecsusa.com/downloads/flashAward.html

Moja rada moze bedzie troche zakrecona, ale moze Ci sie przyda.

Firma Connectix wypuscila taki programik co sie nazywa VirtualPC.

Generalnie jest to program emulujacy komputer, ktory posiada wlasny bios, wlasny sprzet itp. Dzieki niemu, mozesz np. w okienku Windowsa zainstalowac inny system operacyjny (jaki chcesz) i go normalnie uzywac, tak jakby w tym, okienku byl inny komputer. Podobnie jest z biosem. Ten wirtualny komputer ma sojego biosa, ktorego tez mozesz miec w okienku, wiec wtedy nie powinno byc juz zadnych problemow.

Niestety ten Bios jest troche okrojony, no bo wiadomo - wirtualny.

Kolega napisal, ze musi miec obraz swojego, realnego biosu, a nie wirtualnego :!: :wink:

I widzisz Jamaica, jak to jest, nie czytają ludziska dokładnie postów i musisz wyraźnie wskazać… ech! :smiley:

OK ale może ktoś będzie miał potrzebę i wykorzysta ten wirtualny BIOS.

Pozdrawiam 8)

Mozesz sprobowac zrobic zdjecie instrukcji plyty glownej (jesli jest w niej instrukcja obslugi biosu). Ja w instrukcji swojej plyty mam wszystkie screeny.

Oczywiscie zmiany musialbys opisac jako przypisy do rysunku.

Jestem uratowany. Golden zaproponowal mi pomoc i robi dla mnie w photoshopie przerobki moich zdjec!! naprawde jestem mu badzo wdzieczny!! jest wielki!! :smiley: