Scribus, zapisywanie obrazków

Witam wszystkich :). Mam problem dużej wagi. Mianowicie muszę do szkoły przygotować projekt gazety, i wszystko byłoby dobrze gdyby nie to, że ten projekt muszę wysłać na szkolny serwer przez co gdy nauczyciel otworzy mój projekt nie zobaczy obrazków których użyłem. Kiedyś słyszałem ze jest gdzieś opcja, która zapisuje projekt tak aby można było go otworzyć na innym komputerze razem z użytymi obrazkami. Jeśli tego nie zapisze poprawnie nauczyciel zobaczy czyste białe kartki z napisami a w miejsce obrazków przekreśloną ramkę obrazka ;/

Proszę pomóżcie, z góry dziękuje za pomoc.

Musisz całość wyeksportować do pliku PDF - juz gotowa gazeta otwiera się specjalnym programem,albo obrazy zapisać w tym samym katalogu gdzie gazeta,tworzysz folder,gdzie umieścisz pliki graficzne gazety razem z projektem i pliki dodajesz tylko z tego folderu,obrazy musisz skopiować do folderu z projektem,program domyślnie szuka plików tam gdzie dokument,podobna sytuacja jest przy projektowaniu stron www.

No tak, nawet jest taka opcja aby zapisać wszystko razem w folderze łącznie z czcionkami itp., lecz nauczyciel zapytany o pliki, które mamy mu wysłać powiedział PDF i TYLKO projekt bez zbędnych dodatkowych plików w postaci obrazków. Dlatego zwróciłem się tutaj o pomoc, ponieważ ktoś mi kiedyś powiedział ze podobno jest opcja, która tak jakby zapisuje obrazki do pamięci dokumentu i wtedy nie trzeba zapisywać projektu i obrazków w tym samym folderze tylko wystarczy sam projekt.

PDF zapisuje wszystko razem jako dokument,to specjalny format do dokumentów,wyeksportowujesz wszystko do pliku PDF,tworzysz PDF,wtedy nie potrzeba dodatkowych plików.Zwróc uwagę,że pliki Scribusa są małe,bo do nich nie zapisuje się grafika,pliki PDF mają nawet po kilka megabajtów.