Script- do czego

znalazłem na jednej stronie taki script:

wie ktoś do czego służy :?:

PS. sam próbowałem rozszyfrować ale nie doszedłem do tego. :?:

nic nierobi :slight_smile: a wlasciwie to 100000 razy niewykonuje żadnej operacji

for to pętla :wink: pierwszy argument (var i=0) mowi ze zmienna i wynosi 0, drugi (i<1e6) mowi ze i bedzie wykonywane do czasu az i nie bedzie mniejsze od 1000000 ;] a ostatnie (i++) to operator postinkrementacji ktory zwieksza liczbe i o 1 po wykonaniu petli ;]

dlaczego do 100000 razy? czy 1e6 to jakaś specjalna zmienna? :o

Czyli do czego to służy :?:

służy to do tego, że zostaje zapętlona jakaś funkcja (w Twoim przypadku rzadna :D).

inne zastosowanie tego skryptu:

dzięki temu skryptowi zostanie 100000 wyświetlony alert z numerem alertu ;).

jest to zapis w notacji naukowej, więcej przykładów znajdziesz tutaj: link

:o cięzkie to, nie dla mnie :smiley: nie przepadam za matematyką :stuck_out_tongue:

hmm spojz w linka jest to ladnie wyjasnione, cały myk polega na zapisaniu liczby z przedziału <1,10) a następnie pomnozeniu jej przez 10^x-tej potęgi i zamiast 10^x, stosuje się zapis e (bądź E) czyli np. 123 zapisujesię jako 1,25 e2, 1000000 to jest właśnie 1e6 czyli 1*10^6 (wcześniej zjadłem jedno 0) itd, zapis występuje dosyć często np. w C/C++ a i jak widać w innych językach też niejest obcy :wink:

dla mnie to jest magia, ale i tak dzięki za próbę wytłumaczenia… za młody jestem dla takiej matmy i w ogóle z matmy to 2 lub 3 zawsze mam w szkole :smiley:

oj z takimi ocenami programowania sie uczyc ^^ nie no po prostu jak masz duzo zer

6000 to zamiast tego piszesz 6 * 10^3

50000 to zamiast tego piszesz 5 * 10^4

^ - symbol potęgi

dzięki BalonPL , już coś więcej rozumiem z tego, ale to i tak mało przydatne jest :smiley: a do programowania się zabieram, bo oceny ze szkoły mają mało wspólnego z moją prawdziwą i ogromną wiedzą :stuck_out_tongue:

mam pytanie czy to co mamy w szkole programowanie w DELPFI to tu sie przydaje mialem jakies zmienne i to co wyzej nie kapuje WYTŁUMACZCIE MI

Ogólnie jeżeli pisałeś coś w jakimkolwiek języku to masz potem łatwiej gdyż masz już wyrobione pewne metody algorytmizacji problemów. Niebardzo kumam co Ci wytlumaczyc, niestety