Scroll myszki skacze/wariuje podczas przewijania

Witam

 

Mam ostatnio problem z myszką podczas przewijania scrollem (problem występuje wszędzie - w grach, w przeglądarce, w dokumentach itd.). Może na początek filmik:

 

https://www.youtube.com/watch?v=lfQZQ1nUfg0

 

Na filmie widać co się dzieje podczas scrollowania TYLKO w dół. ekran co jakiś czas przesuwa się do góry. Czasem skoczy do góry raz na 10 przesunięć, a czasem ciągle, co bardzo utrudnia działanie… To samo dzieje się podczas przesuwania w górę, tylko wtedy skacze w dół. 

Problem występuje na trzech myszkach, więc jego sedno tkwi gdzieś indziej… Przeinstalowałem sterowniki od kart graficznych, ale nic to nie dało.

Opisujesz często występujący problem. Sam miałem z nim do czynienia w 3 różnych myszkach na różnych komputerach. Nigdy nie znalazłem źródła problemów, choć podejrzewałem awarię myszki. Jednak nie bawiłem się w reklamacje ani rozkręcanie i czyszczenie. Wolałem wymienić na nową za każdym razem, gdyż były to myszki kosztujące czasami ok. 10zł a czasami ponad 30zł. Teraz kupiłem sobie trochę lepszą i mam nadzieję, że ten problem mnie ominie.

Ale chodzi o to, że ja kupiłem nową myszkę i problem jest ten sam :frowning: Podłączyłem także trzecią mychę i bez zmian…

Problem może tkwić w systemie. Niestety Ci nie pomogę, ale jeśli ktoś inny zna rozwiązanie tego problemu, to z chęcią je poznam. Może się przydać w przyszłości. Tak jak napisałem, u mnie ten problem występował również na 3 myszkach, ale w różnych odstępach czasowych. Oczywiście problematyczną myszkę sprawdzałem zawsze na innym komputerze, jednak problem ten pojawiał się, gdy myszka była już wysłużona, więc zawsze dochodziłem do wniosku, że lepiej ją wymienić.

Pracujesz na sterach systemowych do myszki?

 

Jeśli tak, menadżer urządzeń i PPM na myszy i odinstaluj wszystko co mysz (wszystkie widoczne myszy) i restart kompa i niech ją ponownie zainstaluje i sprawdź.

 

Niestety nic to nie dało.

A jak w trybie awaryjnym?

 

Sprawdź myszy na innym kompie, czy OK?

Na innym kompie jest OK, pisałem wyżej że problem występuje na trzech myszkach. Na innym kompie wszystkie trzy działają bez zarzutu. 

Sprawdzę w awaryjnym za godzinkę bo obecnie robię coś ważnego :slight_smile:

No a pamiętasz może po czym to się zaczęło dziać? bo to może jakiś program miesza?

 

We właściwościach gryzonia dla kółka, wartość 3 zmień na 1 ( w obu pozycjach) i restart i sprawdź.

 

 

Edit:

 

Bo taki efekt z reguły dają niezainstalowane sterowniki do karty grafiki lub może karta uszkodzona, za nowy lub za stary ster?

 

Co mówi z uruchom komenda dxdiag? wszystko gra? sprawdź.

@JNJN dzięki za zaangażowanie w temat.

 

W trybie awaryjnym problem nadal występuje.

Zmiana właściwości gryzonia nie pomaga.

Wg dxdiag wszystko ok.

Sterowniki od obu kart graficznych przeinstalowane.

Odinstalowałem wszystkie programy, które instalowałem do dwóch tygodni wstecz (oprócz VMware Player, bo jest mi potrzebny).

 

Ogólnie format zbliża mi się wielkimi krokami, więc pewnie tak się ta sprawa zakończy, ale nie ukrywam, że chciałbym jeszcze tego uniknąć.

Dziwna sprawa - po formacie problem dalej występuje :confused:

Update - problem zniknął po podpięciu piątej (!) myszki. Logitech B100 okazał się odporny na ten dziwny problem. Nie potrafię jednak wyjaśnić dlaczego…

Z tego wynika, że problem nie tkwi w systemie, bo format nie pomaga i problem nie dotyka wszystkich myszek. Problem zatem musi tkwić w urządzeniach - porty USB mogą mieć awarię, choć ja bym obstawiał awarię myszek.

No ale to dziwne, że ten sam problem występuje na 4 myszkach (w tym dwóch nowych). Myślałem, że może mają jakiś problem z tym, że w laptopie mam USB 3.0, ale przecież wcześniej było ok

To może problemem są niektóre konfiguracje sprzętowe lub ustawienia BIOS. Chociaż jak ja miałem taki problem w moich kilku myszkach, to problem występował na komputerach o różnych konfiguracjach, na różnych systemach. Myszki były podłączane do różnych gniazd. Więc nie widzę innego wytłumaczenia jak awaria myszki, choć to może się wydawać dziwne.

znalazłem rozwiązanie na yt, jakby ktoś tu zajrzał za takim problemem wsadziłem delikatnie zgniecioną słomkę i dmuchnąłem 2 razy po obu stronach scrolla i to pomogła :slight_smile:

3lajki

Zarejestrowałem się tu tylko po to, żeby Ci podziękować shirasju. Lata mijają, a problemy wciąż te same :slight_smile:

Przedmuchałem, działa

Potwierdzam wystarczyło przedmuchać scrolla.

również potwierdzam ;]

Witam

W mojej myszce to samo zdarzyło się.
Zadziałała słomka i dmuchnięcie :joy::sweat_smile:
Jak na razie działa. :slight_smile:
Dziękuję bardzo shirasju.

Pozdrawiam