Scroll z myszki zmienia głośność

Mam zwykłą myszkę za 30zł, od ponad 2 lat i nie miałem do tego czasu z nią żadnych problemów. Od ostatniego tygodnia mam problemy ze scrollem tzn zmienia mi głośność systemu zamiast przewijać strony, co jest strasznie uciążliwe :/. Mam win 10 pro próbowałem wyłączać oraz włączać myszkę. Poprzedni temat mi wcale nie pomógł także gdyby ktoś wiedział o co chodzi, to byłoby fajnie

Musiałeś zainstalować jakiś program, który to robi. Samo by się tak nie zrobiło.

Przy bardziej wypasionych myszkach jest przy kółku guziczek który trzeba wcisnąć na 3 sekundy. Raz mamy przewijanie stron drugim razem zmianę głośności dźwięku.

Tak, dokładnie jak kolega napisał, chodzi tu o guziczek DPI ktory zmienia rozdzielczosc myszki… 3 sekundy i bez zadnego aletru ustawia na przewijanie stron i na odwrót.

Logitech w bindowaniu przycisków ma to na przyciskach bocznych do aktywacji.

Można też dowolną rolkę nauczyć by regulowała głośność - są programy lub można użyć np. autohotkey.

https://support.microsoft.com/pl-pl/topic/jak-zmieni%C4%87-przypisanie-przycisk%C3%B3w-myszy-8012f6b3-3b63-fd3f-39f0-30fde318db09