SCSI/RAID Host Controller Nie można zainstalować sterownika

Nie mogę zainstalować sterownika dla tego urządzenia! System twierdzi że jest uszkodzony albo że go nie ma. Próbowałem go przywrócic, aktualizować z płytki instalacyjnej CD płyty głównej i też nic. Co mam robic ? Moja płyta główna to: FIC MAINBOARD P4-865 PE Lite.

A korzystasz z macierzy dyskowej RAID? Jeśli nie to wyłącz jej obsługę w BIOSie i nie trzeba będzie instalować żadnych sterowników. A jeśli koniecznie potrzebujesz tego sterownika to szukaj go na stronie producenta płyty głównej lub użyj programu Device Doctor, który sam wyszukuje najnowsze drivery.

Sprawdz tu http://driveragent.com/

Longhorn 2009 Powiedz mi kiedy korzysta się z macierzy dyskowej RAID? Bo ja kompletnie się na tym nie znam! Jeśli nie jest mi to urządzenie potrzebne, to czy usunięcie go w biosie wogóle coś zmieni ? TuneUp Utilities program naprawczy twierdzi że ma to wpływ na wydajność komputera i wolniejszą reakcję, nie wiem,nie wiem! czasami się coś zacina, blokuje, internet wolno chodzi itp…Sterownik ściągałem Device Doctor, Driver Agent, Driver Genius i nic, żółty wykrzyknik ! No więc jak trzeba będzie wyłączyć jej obsługę w biosie to proszę o krótką instrukcję, bo ja kompletnie nie wiem jak to zrobić ? Z góry dziękuję !

Tu masz opis czym jest RAID:

http://pl.wikipedia.org/wiki/RAID

To zależy jaką masz płytę główną i jaki dysk (SATA czy ATA), jeśli na SATA (zakładam, że masz w miare nowoczesny komputer) to zrób tak:

  1. Wejdź do BIOSu klawiszem zazwyczaj Delete lub F2

  2. Wchodzi w ‘zakładke’ Advanced->IDE Configuration

  3. Opcje (u ciebie może nie nazywać się tak samo ale przynajmniej podobnie) ATA/IDE Configuration ustaw na Enhanced oraz Configure SATA na IDE

Potem zapisujesz ustawienia i wychodzisz z BIOSu. Po wyłączeniu tego RAID system nie będzie żądał sterownika i powinien bez problemu działać. Trzeba będzie tylko zainstalować sterowniki do chipsetu, karty dźwiękowej, graficznej, sieciowej itd (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś).

michael75 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif