Scythe Mugen 2 i CM 334 - wejdzie?

Mam obudowę Cooler Master Elite 334 (187cm) i planuję kupić Scythe Mugen 2. Zmieści się?

To są wymiery mugena 2 130 x 100 x 158 mm a tu masz cale info o scythe mugen 2 z komputronika : http://www.komputronik.pl/index.php/pro … gen_2.html .podejrzewam że ci wejdzie do obudowy. A co do tej obudowy to jak narozmiary szerokość 187.00 mm wysokość 421.00 mm i głębokość 485.00 mm to mugen 2 wejdzie ci bez problemu bo zostaje ci 5 cm do obudowy.

moim zdaniem może być problem.

187mm to zewnętrzna szerokość Twojej obudowy.

158mm to wysokość radiatora, do tego jeszcze dolicz fakt, że płyta główna nie leży bezpośrednio na ściance bocznej, tylko dodatkowej płytce, między którymi jest jeszcze kilka mm luzu, do tego jeszcze dolicz wysokość socketu na płycie głównej a do tego wysokość samego heatspreader’a procesora - wszystko po kilka milimetrów i może się okazać, że wejdzie na styk, albo zabraknie kilku milimetrów.

Dlatego moim zdaniem najlepiej zmierzyć odległość od powierzchni procesora (heatspreader’a) do ścianki obudowy i wszystko będzie jasne :slight_smile:

Zmieści się.

Sam posiadam pierwszą wersję Scythe Mugen (160mm wysokości) w obudowie CM 331 i zostały jakieś 2mm luzu.

Wg specyfikacji Mugen II jest 2mm niższy, więc tym bardziej się zmieści.

Tylko że Twój CM 331 według Komputronika ma:

szerokość 203.00 mm

wysokość 413.00 mm

głębokość 486.00 mm

A mój CM 334:

szerokość 187.00 mm

wysokość 421.00 mm

głębokość 485.00 mm

Na wysokość powinien bez problemu wejść ale mam wątpliwości co do szerokości.

BTW Wejdzie pod socket AM3?

203mm to szerokość panelu przedniego. W rzeczywistości obudowa ma 185mm szerokości.

Scythe Mugen II jest kompatybilny z AM3.

Ale jak nie wejdzie to na ciebie będę się wyżalać! xD Jesteś pewny że wejdzie? :stuck_out_tongue:

skoro masz tą obudowę teraz w domu, to proponuje zdjąć na chwile obecne chłodzenie i zmierzyć, wtedy będzie wszystko jasne. Będziesz wiedział czy się zmieści, a jeśli tak to ile luzu Ci zostanie.

Jak to na szerokość ma się nie zmieścić? W jakim sensie?

W kierunkach równoległych do płaszczyzny płyty głównej nie powinno być problemu o miejsce, no chyba, że masz pamięci z wystającymi wysokimi radiatorami, które są blisko gniazda procesora.

Natomiast największy wymiar tego chłodzenia to wysokość także to należy brać pod uwagę.

Właśnie miałem na myśli wysokość, ale patrzyłem się krótko przed napisaniem tamtego posta na screeny Mugena i mi się pomyliło. Zmierzę odległość jak będę miał czas.