Scythe Ninja Pare pytań

(Kamil Wieladek) #1

Jak waszym zdaniem prezentuje się ten cooler? Moge mnieć używke 2tygodnie za 100zl.. I dołoze 25zł i doda mi wentyl 12db wartosci 43zł... Wtedy już zestaw byłby kompletny...Jakie macie temp na tych coolerach? O ile spadła głośność i temp? Sorry za te pytania ale jestem ciekawy co zawita do mojej budy... A czy warto go brać za bagatela 100zł z wszystkim + ten wentyl 12db... Pozdrawiam

(Remix) #2

Witam!

Scythe Ninja jest fajny, ale znacznie lepszy jest poprawiony model Ninja Plus.

125zł niby masz zapłacić... za 159zł masz nowego Ninja Plus ver. B, a za 169zł masz Scythe Infinity.

Co do samego coolera - jest bardzo dobry - wszystkie produkty Scythe takie są.

Testów jest masa na necie wystarczy poszukać na google.pl.

(Kamil Wieladek) #3

Tak tylko seryjny wentyl jest głośny. A ten wentyl co ma mi sprzedąć to razem 125zł... 11db robi swoje.. Czyli ninja to dobry wybór?

(Remix) #4

Witam!

Dobry wybór, nawet bardzo... seryjny wentylator jak puścisz na 5V to też będzie bardzo cichy.

(Kamil Wieladek) #5

Tak tylko jak go puszcze pod 5v to nie będzie takiej wydajności jak ten dołączony będzie chodził na 12v i będzie tak samo głośny jak ten seryjny na 5v... A zmieści mi się do budy? Szerokość budy to 20cm.. Remix jak myślisz?

(Remix) #6

Witam!

Zmieści się, bo ma 150mm wysokości. Masz 50mm zapasu na płytę, przestrzeń pod nią i podstawkę oraz przestrzeń nad radiatorem.

(Kamil Wieladek) #7

No tak 50mm to rzeczywiście duuuużo.. A jak u ciebie temp? Dużo spadły? :roll:

(Remix) #8

Witam!

U mnie temperatura...

27c181d4238c0295.jpg

Procek oczywiście kręcony na 3,2GHz przy 1,325V FSB400

Tylko, że ja mam Scythe Infinity.

(Paluch Ti) #9

a ja mam e6400 i bez krecenia mam 45*C tylko ze mam box'owe chłodzenie juz nie wspomne jak bym chciał go podkrecic...ciekawe do ilu temp by podskoczyła. Remix zazdroszcze Ci.

(McDracullo) #10

KYNEK dobrze masz założone to chłodzenie? Ta temp. w Idle czy w stresie? (u jednego i u drugiego). Porzadek masz w budzie?

(Remix) #11

Witam!

Ta temtperatura jest oczywiście w idle... w stresie, katując procek programem Orthos (takie SuperPI dla dwurdzeniowców) temp rdzeni nie przekracza 43*C.

(Piojarek) #12

SOrry, żę tak się wetnę... ale sam myślałem nad kupnem jakiegoś chłodzenia Scythe... lecz maksymalnie Scythe MIne lub Katana (ze względów ekonomicznych jak i miejsca w obudowie, Infinity za drogi i chyba za wysoki).

Ale ostatnio znalazłem w podobnej cenie chłodnicę Pentagram HP-120 (ok. 120zł) i nie wiem co będzie lepsze... a ze Scythe Mine boje się, że jak się zwali wentylator trudno będzie znaleźć pasujący do wymiany...

(McDracullo) #13

wiemy co to jest Orthos :wink:

Zazwyczaj podaje się temp. w stresie - żeby wykluczyć wzrost temp. do niebezpiecznej granicy. :stuck_out_tongue:

(Kamil Wieladek) #14

No remix temperaturki jak najbardziej w porządku.. Chociaż ja na boxie mam w idle 29* stres max 41* przy boxie i podkreconym procku am2 3500+.. Czy to możliwe jak podniosłem napięcien a procku temperatury zamiast wzrosnąć to zmalały!! Przedtem radiator był ciepławy teraz jest zimny.. Ach jak założe tą ninje to żeby temp na minusie nie były :stuck_out_tongue: Ale ogólnie chodzi mi o cisze i wygląd a nie o krecęnie bo mam lipne mobo... Ps remix czym się rózni inifity od ninji? Pozdrawiam

(Remix) #15

Witam!

Infinity od Ninji - budową finów ich ilością, ilością heat-pipe'ów i wydajnością całego układu - oczywiście na korzyść Infinity.