Scythe Ninja Pare pytań

Jak waszym zdaniem prezentuje się ten cooler? Moge mnieć używke 2tygodnie za 100zl… I dołoze 25zł i doda mi wentyl 12db wartosci 43zł… Wtedy już zestaw byłby kompletny…Jakie macie temp na tych coolerach? O ile spadła głośność i temp? Sorry za te pytania ale jestem ciekawy co zawita do mojej budy… A czy warto go brać za bagatela 100zł z wszystkim + ten wentyl 12db… Pozdrawiam

Witam!

Scythe Ninja jest fajny, ale znacznie lepszy jest poprawiony model Ninja Plus.

125zł niby masz zapłacić… za 159zł masz nowego Ninja Plus ver. B, a za 169zł masz Scythe Infinity.

Co do samego coolera - jest bardzo dobry - wszystkie produkty Scythe takie są.

Testów jest masa na necie wystarczy poszukać na google.pl.

Tak tylko seryjny wentyl jest głośny. A ten wentyl co ma mi sprzedąć to razem 125zł… 11db robi swoje… Czyli ninja to dobry wybór?

Witam!

Dobry wybór, nawet bardzo… seryjny wentylator jak puścisz na 5V to też będzie bardzo cichy.

Tak tylko jak go puszcze pod 5v to nie będzie takiej wydajności jak ten dołączony będzie chodził na 12v i będzie tak samo głośny jak ten seryjny na 5v… A zmieści mi się do budy? Szerokość budy to 20cm… Remix jak myślisz?

Witam!

Zmieści się, bo ma 150mm wysokości. Masz 50mm zapasu na płytę, przestrzeń pod nią i podstawkę oraz przestrzeń nad radiatorem.

No tak 50mm to rzeczywiście duuuużo… A jak u ciebie temp? Dużo spadły? :roll:

Witam!

U mnie temperatura…

27c181d4238c0295.jpg

Procek oczywiście kręcony na 3,2GHz przy 1,325V FSB400

Tylko, że ja mam Scythe Infinity.

a ja mam e6400 i bez krecenia mam 45*C tylko ze mam box’owe chłodzenie juz nie wspomne jak bym chciał go podkrecic…ciekawe do ilu temp by podskoczyła. Remix zazdroszcze Ci.

KYNEK dobrze masz założone to chłodzenie? Ta temp. w Idle czy w stresie? (u jednego i u drugiego). Porzadek masz w budzie?

Witam!

Ta temtperatura jest oczywiście w idle… w stresie, katując procek programem Orthos (takie SuperPI dla dwurdzeniowców) temp rdzeni nie przekracza 43*C.

SOrry, żę tak się wetnę… ale sam myślałem nad kupnem jakiegoś chłodzenia Scythe… lecz maksymalnie Scythe MIne lub Katana (ze względów ekonomicznych jak i miejsca w obudowie, Infinity za drogi i chyba za wysoki).

Ale ostatnio znalazłem w podobnej cenie chłodnicę Pentagram HP-120 (ok. 120zł) i nie wiem co będzie lepsze… a ze Scythe Mine boje się, że jak się zwali wentylator trudno będzie znaleźć pasujący do wymiany…

wiemy co to jest Orthos :wink:

Zazwyczaj podaje się temp. w stresie - żeby wykluczyć wzrost temp. do niebezpiecznej granicy. :stuck_out_tongue:

No remix temperaturki jak najbardziej w porządku… Chociaż ja na boxie mam w idle 29* stres max 41* przy boxie i podkreconym procku am2 3500+… Czy to możliwe jak podniosłem napięcien a procku temperatury zamiast wzrosnąć to zmalały!! Przedtem radiator był ciepławy teraz jest zimny… Ach jak założe tą ninje to żeby temp na minusie nie były :stuck_out_tongue: Ale ogólnie chodzi mi o cisze i wygląd a nie o krecęnie bo mam lipne mobo… Ps remix czym się rózni inifity od ninji? Pozdrawiam

Witam!

Infinity od Ninji - budową finów ich ilością, ilością heat-pipe’ów i wydajnością całego układu - oczywiście na korzyść Infinity.