SD-RAM Stary komputer

(nfk) #1

Witam, posiadam stary komputer z 2001 roku i chciałbym coś zrobić żeby tchnąć w niego trochę mocy mam tam procesor Athlon 1.1 Ghz i tylko 256 mb pamięci SD-RAM i teraz chciałbym dokupić jakiś stary używany SD-RAM znalazłem w ogłoszeniu że gość ma do sprzedania ram 4 kości po 256 mb 133MHZ i myślałem żeby kupić je od niego i dołożyć 3 kości do mojego ram-u 256 który już mam tylko czy jak wsadzę kości różnych firm to czy one będą pracować? Na płycie głównej mam 4 sloty na pamięć ram, Proszę o pomoc. Z góry dziękuję. 

(JNJN) #2

Tu już masz WIELKĄ loterię - najlepiej kupić taką samą pamięć jak masz zainstalowaną i najlepiej tego samego producenta.

(nfk) #3

Ciężko będzie kupić taką samą pamięć i takiego samego producenta, kurcze a nie wystarczy że wszystkie będą pracować na tej samej częstotliwości 133Mhz ? Jakie znaczenie ma to żeby były od tego samego producenta? 

(Dimatheus) #4

Hej,

Dzięki temu masz większe prawdopodobieństwo, że pamięć zadziała, bo takie moduły masz już w komputerze. Pytanie tylko, czy Twoja płyta główna obsłuży 1 GB RAMu. Jaką masz płytę główną?

Pozdrawiam,

Dimatheus