SDI - problem z łączeniem


(dao) #1

oczywiście nie mogę uzyskać połączenia z internetem

"trwa łączenie z sdi ..." , "trwa wybieranie numeru 1" po czym pojawia się komunikat

" błąd 777 nie można ustanowić połączenia ponieważ modem ( lub inne urządzenie łączące ) w komputerze zdalnym nie działa"

dodam tylko, że sam modem i kabel modem-komp działają prawidłowo, gdyż uzyskują połączenie na drugim komputerze, również ustawienia połączenia są identyczne.

co może być przyczyną tego ? jak ją zlikwidować ?


(Krzys299) #2

Spróbuj reinstall sterowników jeśli to nie pomoże, zadzwoń do TP.


(dao) #3

do tpsa zadzwoniłem w pierwszej kolejności - werdykt uszkodzony komp, na ich laptopie ale również na moim wszystko śmiga jak trzeba,

drugi krok przeinstalowałem sterownik modemu - i dalej klapa


(Krzys299) #4

Więc musisz mieć coś z kompem na którym nie możesz się połączyć, skoro na drugim wszystko jest ok. Może jakieś szkodniki? Na wszelki wypadek daj loga z Hijacka.


(fiesta) #5

Wskazuje na uszkodzenie modemu lub sterowników.

Możliwe również uszkodzenie portu przez który modem łączy się z komputerem (w wypadku SDI jest to prawdopodnie złącze COM)


(Krzys299) #6

Ale na drugim komputerze wszystko działa więc to raczej nie to.


(dao) #7

jeżli uszkodzony jest port przez który łączy się modem z kompem - jak sprawdzić czy rzeczywiście jest uszkodzony i na czym polega naprawa ( czy wiąże się ona z wymianą jakiś części i jaki może być koszt naprawy )

dodam tylko że poza łączniem z netem komputer działa prawidłowo


(Massa 1) #8

A najlepiej zrobić tak odłączyć neostrade od kompa włączyć połączenie zapisać kod błędu, potem podłączyć neostrade do kompa a odłączyc od gniazdka TP i znowu prubowac się połączys a opisane błędy powiedzom nam z czy mamy problem :slight_smile:


(dao) #9

mam sdi a nie neo


(Massa 1) #10

haha no tak sry gdzies sie zapędziłem

ale zasada zprawdzania połaczenia modem karta modem siec iest taka sama


(JNJN) #11

Jaki system masz.

Z reguły komp ma dwa porty COM - przełącz do drugiego.Po zainstalowaniu sterów do modemu sprawdź działanie modemu zrób mu diagnostykę czy działa poprawnie.

Co słychać w menadzeże urządzeń jeśli chodzi o porty COM1 i 2 i modemy.


(dao) #12

mam xp, modem działa poprawnie gdyż chodzi bez zarzytu na innym kompie, jeśli chodzi o wejścia, to tego typu, które pasuje do modemu jest tylko jedno.