SDI - problem z łączeniem

oczywiście nie mogę uzyskać połączenia z internetem

“trwa łączenie z sdi …” , “trwa wybieranie numeru 1” po czym pojawia się komunikat

" błąd 777 nie można ustanowić połączenia ponieważ modem ( lub inne urządzenie łączące ) w komputerze zdalnym nie działa"

dodam tylko, że sam modem i kabel modem-komp działają prawidłowo, gdyż uzyskują połączenie na drugim komputerze, również ustawienia połączenia są identyczne.

co może być przyczyną tego ? jak ją zlikwidować ?

Spróbuj reinstall sterowników jeśli to nie pomoże, zadzwoń do TP.

do tpsa zadzwoniłem w pierwszej kolejności - werdykt uszkodzony komp, na ich laptopie ale również na moim wszystko śmiga jak trzeba,

drugi krok przeinstalowałem sterownik modemu - i dalej klapa

Więc musisz mieć coś z kompem na którym nie możesz się połączyć, skoro na drugim wszystko jest ok. Może jakieś szkodniki? Na wszelki wypadek daj loga z Hijacka.

Wskazuje na uszkodzenie modemu lub sterowników.

Możliwe również uszkodzenie portu przez który modem łączy się z komputerem (w wypadku SDI jest to prawdopodnie złącze COM)

Ale na drugim komputerze wszystko działa więc to raczej nie to.

jeżli uszkodzony jest port przez który łączy się modem z kompem - jak sprawdzić czy rzeczywiście jest uszkodzony i na czym polega naprawa ( czy wiąże się ona z wymianą jakiś części i jaki może być koszt naprawy )

dodam tylko że poza łączniem z netem komputer działa prawidłowo

A najlepiej zrobić tak odłączyć neostrade od kompa włączyć połączenie zapisać kod błędu, potem podłączyć neostrade do kompa a odłączyc od gniazdka TP i znowu prubowac się połączys a opisane błędy powiedzom nam z czy mamy problem :slight_smile:

mam sdi a nie neo

haha no tak sry gdzies sie zapędziłem

ale zasada zprawdzania połaczenia modem karta modem siec iest taka sama

Jaki system masz.

Z reguły komp ma dwa porty COM - przełącz do drugiego.Po zainstalowaniu sterów do modemu sprawdź działanie modemu zrób mu diagnostykę czy działa poprawnie.

Co słychać w menadzeże urządzeń jeśli chodzi o porty COM1 i 2 i modemy.

mam xp, modem działa poprawnie gdyż chodzi bez zarzytu na innym kompie, jeśli chodzi o wejścia, to tego typu, które pasuje do modemu jest tylko jedno.