SDRAM - jaka to częstotliwość (+fotka)

Witam, znalazłem gdzieś u siebie w ‘częsciach zapasowych’ kość 64MB SDRAM. Problem w tym, że nie wiem czy pracuje ona z częstotliwością 100MHz czy 133MHz - nie wiem nawet skąd ją mam. W komputerze mam teraz zainstalwoane dwie kości, również SDRAM: 128 i 256MB, obie po 133MHz. Nie wiem czy podłączać również tą 64, bo jeśli jest ona na 133MHz to OK, ale jeśli tylko na 100MHz to pozostałe bedą równać do niej i wszystko sie spowolni, a przecież nie tak ma być.

Oto fragment zdjecia owej kości:

sdram1yj.jpg

Na naklejce widniej napis: PC100, ale już na każdej z kostek z osobna jest napisane PC133WAB.

Prosze o pomoc.

100 MHz. Ale wsadź i spradź czy zwolni czy nie. Zawsze możesz spubóbować podnieść zegar… :wink:

No właśnie trudno mi określić :? Dlatego wolałbym teoretycznie sprawdzić jak to częstotliwość. Jesteś pewien że to 100MHz?

Wydaje mi się że tak. PC100 to PC100 a nie PC133 (chyba że naklejka jest z innego modułu). Wsadź i sprawdź z jaką prędkością bedą pracowały kostki. Możesz to zrobić za pomocą BIOS’u lub Everesta, CPU-Z itp.

OOO, własnie o to mi chodziło. Możesz mi doklądniej objaśnić jak mam sprawdzic z jaką częstotliwością pracują. Gdzi w BIOSie czy moze lepiej jakimś programem. Sory za trucie, ale nie ogarniałęm jeszcze tego nigdy :lol:

Edit. OK, sprawdziłem już za pomocą CPU-Z. Miałeś racje, jest to 100MHz, baa - kośc 128 też jest 100MHz. Równa w dół, ale dołoże tak czy siak ;]