SE C905 czy Nokia e51 czy też Nokia 5530 XM który wybrać ?:)

Witam. Przymierzam się do zmiany telefonu, no i znalazłem te 3 telefony które są dość ciekawe w specyfikacji co do ceny :slight_smile: ; Który byście polecali pod względem softu, co do nokii wiadomo - Symbian :), chociaż ten c905 też dość multimedialny, każdy ma Wi-Fi, nokia chyba przegrywa tylko co do aparatu chodź źle nie jest co do jakości z tego co miałem okazję zobaczyć :slight_smile: Ważne żeby było ok :slight_smile: … Czekam na opinie :stuck_out_tongue:

Nokia e51 ma beznadziejny aparat mi zdjęcia wychodziły zielone, co do innych funkcji jest wspaniałym telefonem, trochę mały wyświetlacz ale solidna obudowa idealnie leży w reku z odpowiednimi aplikacjami telefon jest w pełni multimedialny nadaje się do filmów i do muzyki. Telefon idealny do przeciętnego użytkowania poza robieniem zdjęć choćby podstawowych.

Co do C905 jak to SE dość dobry do robienia zdjęć oczywiście jak na telefon i to w tym przedziale cenowym, co do wyglądu kwestia gustu i dużą wada jest brak system operacyjnego.

Niestety o 5530 się nie wypowiem za mało miałem z nią styczności.

Z tych co opisałem to C905 bierz jeśli słuchasz muzy i dość często robisz zdjęcia telefonem a e51 jeśli lubisz się bawić aplikacjami itp oraz nie robisz zdjęć.

Może ktoś jeszcze się wypowie :slight_smile:

no zdjęcia to też podstawa w obecnym czasie :slight_smile: muzyczki też słucham … czekam na wypowiedzi dalszych :smiley:

Sam posiadam 5530XM od 1,5 roku. Jestem jak narazie zadowolony. Porównywałem z kolegami z klasy e51, soniacza i moją nokię. Generalnie 5530 i E51 zmiotła c905 w multimediach.

E51 - bateria na plus(Śmiać mi się chciało jak film nagrany z soniacza nie chciał na niej chodzić(nw czemu), na 5530 było wszystko ok)

Sony - nic w nim specjalnego nie było. No może oprócz foto(całkiem ładne zdjęcia, bardziej wyraziste niż w 5530), ale dla mnie sony od razu odpada(nie ma polotu z symbianem, jeżeli chodzi o programy, itp. bo Nokia ma Ovi Store :wink: )

5530XM - Bateria niezbyt(w moim używaniu max 2 dni), brak gps(dla mnie to nawet obojętnie, bo i tak korzystam z navi oddzielnie), dość mały telefon, wszystko na niej chodzi jak należy(quake 3 arena poszedł :wink: )

Co do dźwięku to 5530XM spełnia moje oczekiwania. Dźwięk jest czysty i dość głośny. Słuchawki dostarczone w pudełku z telefonem mi wystarczają(nie jestem audiofilem).

Generalnie wybierz E51 jeżeli nie lubisz dotykowych, a jeżeli Ci to obojętnie no to 5530XM. Zresztą co kto woli. Nie mówie że sony jest złym telefonem, ale ja lubie kombajn w kieszeni.

wejdź na strone http://www.bazatelefonow.pl i masz mozliwosc porownania do 4 telefonów, przeciągnij sobie te wybrane i porównaj. A co do symbian’a to “śmietnik” co za firma ( chyba że NOKIA spadająca w popularności) go instaluje.

Tu nasz link bezpośredni do porównania www.bazatelefonow.pl/porownanie/5353-2538-2755/

nokia 5530 XM jak już coś :slight_smile: stron jest pełno, chodzi mi o opinie :stuck_out_tongue: