SE c905 czy nokia n85

(Dj Kamil95) #1

witam chce sobie kupić telefon za jakieś 800 zl zastanawiałem się nad nokią n85 i se c905 ale nie wiem który

telefon powinien mieć dość duży wyświetlacz minimalny 2,4 cala. Będzie on używany do słuchania muzyki robienia ładnych zdjęć, grania i bawienia się rożnymi aplikacjami

telefon nie musi mieć symbiana ani WM i nie chce dotykowego mile widzialne wi-fi

proszę o pomoc

(Szczepaniakpila) #2

:flasingsmile: Noo Chociaż 1 osoba która myśli dobrze i niewybiera dotykowego badziewia... C905 Dosyc dobry chociaż brak UMTS przy tak zaawansowanym modelu może przeszkadzać. A jako ciekawostke podam że c905 jako jeden z niewielu telefonów posiada WLAN i przy tym nie posiada systemu operacyjnego. Znowu nokie z serii N posiadają słabe baterie a N85 z tego co wiem ma słaby slajder który dosyć często się psuje. A może Nokie E51?? Lub E61?

(Dj Kamil95) #3

nie e51 niechce ma mały wyświetlacz i mój kumpel go ma i mi sie nie podoba a e61 nie podobają mi sie telefony w tym stylu

a o w995 co sądzicie?

(klopas) #4

pod tym względem N85 przebija SE, ma chip muzyczny, czego w SE brakuje...

w sumie są na równo ale fotki na N85 będą lepiej wyglądały bo ma ekran OLED... po zruceniu na kompa nie będzie ogromnej różnicy...

zaprzeczasz sobie :stuck_out_tongue: bez prawdziwego systemu nie ma zabawy, co mi po liniowych gierkach java? zdecydowanie lepsze są gry chociażby na n-gage 2.0, jest fabuła, grafika, dobre audio a w grach java? no właśnie...

kopia c905 z innym softem? ogólnie niczym się nie różni :stuck_out_tongue:

(Dj Kamil95) #5

czyli co radzisz n85? :smiley:

(dawidos) #6

Zdecydowanie n85. Trochę aplikacji na Symbiana jest(lepsze to niż java), transmiter FM - miałem okazje się tym bawić w N78 - fajna sprawa, nie wiem jak GPS w n85, ale w SE jest nie najlepiej - testowałem ze swoją N82 w pokoju przy oknie i w C905 po 15 minutach zrezygnowałem. U mnie po 40 sekundach złapał fixa. Jedyna przewaga SE to aparat - ma xenona zamiast dwóch diod flash w Nokii.

(Dj Kamil95) #7

aha własnie mi załeży na tym żeby były ładne zdjęcia. I słyszałem żę w n85 obudowa jest nie stabilna i sie rozlatuje :frowning:

a do czego służy transmiter FM?

(klopas) #8

nie zauważysz znacznej różnicy...

dodał ten ktoś fotki? jakość obudowy można porównywać z SE (może trochę jadę po nokii ale co mi tam :stuck_out_tongue: ), Nseries to nie Eseries żeby była idealna obudowa :stuck_out_tongue:

w telefonie nastawiasz mp3 i fale np. 93.0MHz a w radiu samochodowym dajesz to samo i zakłóca RMF FM i puszcza to co ty chcesz... działa na każdym radiu, do iluś tam metrów :wink: (10-15 z tego co się orientuje)

(Dj Kamil95) #9

nie nikt nie dodał fotek. Musze zobacz na żywo te telefony to zobaczę który dla mnie jest lepszy

(klopas) #10

być może c905 zrobi lepsze wrażenie na tobie po pierwszych paru minutach... gdybyś miał oba telefony to po miesiącu stwierdzisz że n85 jest lepsza...