SE experia x10 vs Motorolla Milestone

Potrzebuję smartfona, i mam pytanie , czy ktoś mógłby podpowiedzieć co wybrać?

konstruktywne odpowiedzi ile widziane

Pozdr

mk

Oba sprzętowo są dobre. Motorola ma tylko dość mało RAMu - 256MB, Xperia ma bodajże 384 MB - z RAMem jak w komputerze - im więcej tym lepiej. Oba urządzenia mają oficjalnego 2.1 (z czego Xperia nie ma już szans na oficjalnego 2.2 - SE dało tu totalną plamę). Motorola chociaż z wielkimi bólami w końcu dostanie to 2.2. Zresztą już są custom ROMy oparte na 2.2 i kernelu który wyciekł z Motoroli. Oba mają przykrą niespodziankę dla chcących modyfikować system - zablokowane bootloadery, a co za tym idzie brak nieoficjalnych kerneli.

Wracając jeszcze do sprzętu SE ma Snapdragona 8250B - trochę starsza wersja, ale nadal trzymająca się. Motorola ma OMAP’a 550 MHz - można go bez problemu podkręcić do 1,2 GHz.

Motorola ma jeszcze dużą przewagę w postaci sprzętowej QWERTY - jeśli piszesz dużo SMS’ów, Maili na telefonie to wybór jak dla mnie oczywisty - nawet najlepsza klawiatura ekranowa nie zastąpi sprzętowych klawiszy.

to jeszcze jedno pytanie , czy warto postawić na milestone 2?

Milestone 2 ma oficjalnego 2.2, 512 MB RAM. Jak dla mnie jest sporo lepsza od w.w. urządzeń. Jeśli masz jeszcze ją do wyboru to jak dla mnie wybór jest oczywisty.