SE Hazel/ LG Swift/Swift ME/ Samsung Monte/ Nokia 5230?

Witam uprzejmie.

Chciałbym sobie kupić nowy telefon i najbardziej spodobały mi się takie telefony: Sony Ericsson Hazel, LG Swift GT540, LG Swift ME P350, Samsung Monte GT-S5620 i Nokia 5230 i teraz nasuwa mi się pytanie, który telefon najlepiej wybrać? Który z nich jest godny polecenia? Te dwa LG mają Androida, Nokia ma Symbiana, a Hazel i Monte system producenta. Kusi mnie android jako człowieka który uwielbia Linuksy, ale w tej Nokii jest znowu super wyświetlacz, z niesamowicie dużą rozdzielczością jak na telefon, po za tym to Android nie daje znowu jakiś super możliwości znanych z typowych linuksów, więc w sumie to żadna różnica, czy pracuje to pod jądrem linuksa czy też nie, co o tym sądzicie? Czy Symbian też jest godny polecenia? I czy rzeczywiście warto wybierać telefony z jakimś znanym systemem? Po za tym SE Hazel ma podobno bardzo dobry aparat fotograficzny i filtr hałasu, ponadto to te telefony są w miarę podobne, więc proszę o opinie na ich temat i napiszcie jeśli możecie który polecacie?

witam, andoroidy moim zdaniem wygrywaja mnogoscia oprogramowania poniewaz np do swifta wgrasz klient torrent i masz bezglosny telefon do pobierania ;>

Nie mówiąc już o tym ile tych androidów na swifta jest, od 1.6 do nieoficjalnych 2.3.4, tak że można testować, instalować, sporo gier działa.

Wadą swifta (GT540) jest natomiast kiepska obudowa.

W androidzie jest nawet linuksowy terminal, podobno nawet debiana można na swifta zainstalować :stuck_out_tongue:

Jest terminal na root-owanym A.

Nie wiem p co instalować Debiana na telefonie.

Każdy można wybrać, ale Nokia wj mnie jest najgorsza z tych wszystkich.

Hazel, 5530 i Monte powinny odpaść.

Bierz w ciemno Androida, ja zamieniłem swojego Elma na Wildfire S i powiem szczerze, że jestem oczarowany :slight_smile:

Mnóstwo funkcji, które już odkryłem a to nawet nie początek.

Jedyna wada to taka, że jeśli często zmieniasz telefon to trzeba wybrać taki, do którego są aktualizacje do najnowszych wersji bo te ze starszymi trudniej sprzedać.

Ok, przekonaliście mnie. Biorę Swifta. Na serio można zainstalować Basha na Androidzie? A właśnie, mówicie, że da się też zainstalowac inne dystrybucje linuksa na GT540?

Android ma jądro linuksa. Ds się odpalić konsole ale jak pisałem na root-owanym A.

Szkoda instalować inny system chyba ze nie masz co robić I nie szkoda co telefonu, no jak zawsze wie ze się to z ryzykiem. Już pomijam fakt ze trzeba mieć trochę wiedzy w temacie

jak już zainstalujesz to nam pokaż:D :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: