SE Hazel/ LG Swift/Swift ME/ Samsung Monte/ Nokia 5230?

(Pciazynski) #1

Witam uprzejmie.

Chciałbym sobie kupić nowy telefon i najbardziej spodobały mi się takie telefony: Sony Ericsson Hazel, LG Swift GT540, LG Swift ME P350, Samsung Monte GT-S5620 i Nokia 5230 i teraz nasuwa mi się pytanie, który telefon najlepiej wybrać? Który z nich jest godny polecenia? Te dwa LG mają Androida, Nokia ma Symbiana, a Hazel i Monte system producenta. Kusi mnie android jako człowieka który uwielbia Linuksy, ale w tej Nokii jest znowu super wyświetlacz, z niesamowicie dużą rozdzielczością jak na telefon, po za tym to Android nie daje znowu jakiś super możliwości znanych z typowych linuksów, więc w sumie to żadna różnica, czy pracuje to pod jądrem linuksa czy też nie, co o tym sądzicie? Czy Symbian też jest godny polecenia? I czy rzeczywiście warto wybierać telefony z jakimś znanym systemem? Po za tym SE Hazel ma podobno bardzo dobry aparat fotograficzny i filtr hałasu, ponadto to te telefony są w miarę podobne, więc proszę o opinie na ich temat i napiszcie jeśli możecie który polecacie?

(Azazel33) #2

witam, andoroidy moim zdaniem wygrywaja mnogoscia oprogramowania poniewaz np do swifta wgrasz klient torrent i masz bezglosny telefon do pobierania ;>

(sadaj72) #3

Nie mówiąc już o tym ile tych androidów na swifta jest, od 1.6 do nieoficjalnych 2.3.4, tak że można testować, instalować, sporo gier działa.

Wadą swifta (GT540) jest natomiast kiepska obudowa.

W androidzie jest nawet linuksowy terminal, podobno nawet debiana można na swifta zainstalować :stuck_out_tongue:

(ra-v) #4

Jest terminal na root-owanym A.

Nie wiem p co instalować Debiana na telefonie.

Każdy można wybrać, ale Nokia wj mnie jest najgorsza z tych wszystkich.

(system) #5

Hazel, 5530 i Monte powinny odpaść.

Bierz w ciemno Androida, ja zamieniłem swojego Elma na Wildfire S i powiem szczerze, że jestem oczarowany :slight_smile:

Mnóstwo funkcji, które już odkryłem a to nawet nie początek.

Jedyna wada to taka, że jeśli często zmieniasz telefon to trzeba wybrać taki, do którego są aktualizacje do najnowszych wersji bo te ze starszymi trudniej sprzedać.

(Pciazynski) #6

Ok, przekonaliście mnie. Biorę Swifta. Na serio można zainstalować Basha na Androidzie? A właśnie, mówicie, że da się też zainstalowac inne dystrybucje linuksa na GT540?

(ra-v) #7

Android ma jądro linuksa. Ds się odpalić konsole ale jak pisałem na root-owanym A.

Szkoda instalować inny system chyba ze nie masz co robić I nie szkoda co telefonu, no jak zawsze wie ze się to z ryzykiem. Już pomijam fakt ze trzeba mieć trochę wiedzy w temacie

(system) #8

jak już zainstalujesz to nam pokaż:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: