SE Hazel vs Nokia n95 8GB

Witam. Waham się nad kupnem któregoś z tych telefonów. Ogólnie interesuje mnie przede wszystkim dobry aparat, wifi, duży ekran, dobry głośnik. Który z tych telefonów jest lepszy. Proszę o opinie i pomoc w wyborze.

jak dobry aparat to tylko SE…

Zgadzam się tylko SE bo jest prostszy i ma te same funkcje i jest znacznie nowszy.

Aparat w Hazelu bez modowanego drivera jest porażką bo nie zawsze łapie ostrość. Jakiekolwiek zdjęcie wykonane aparatem wyglądają na ekranie telefonu beznadziejnie, ale na komputerze już jest lepiej. Głośnik jest dla mnie za cichy, ale wyjściem jest kolejny custom driver który to naprawia i telefon staje się głośniejszy. Wada? Gdy rozmawiasz nie działa już Clear Voice i strasznie słychać całe otoczenie co jest piekielną wadą. Dla tego jeżeli nie zamierzasz słuchać muzyki w trybie “wieśniaka” na pełny regulator to na słuchawkach dźwięk jest bardzo dobry. Wi-Fi jest i działa świetnie. Na Wi-Fi nie działa YT mimo setki sztuczek i konfiguracji dałem sobie z tym spokój. Jest Opera Mini, ale dla mnie przeglądanie na nim Internetu to strata czasu. Slider jest bardzo dobry dopóki telefon nie upadnie nawet z nie ogromnej wysokości na górny prawy bądź lewy róg. Slider wtedy zacznie strasznie klekotać się na boki. Ogólnie telefon nie powala. Żałuję że kiedyś zamieniłem mój low-end z Androidem na ten telefon bo strasznie się na nim przejechałem.

Jeśli Wi-Fi nie jest koniecznością to można się rozejrzeć za Samsungiem S5610, 5mpix i HSDPA.

Zdjęcia wychodzą fenomenalne jak na telefon w tej klasie.

Link do galerii zdjęć wykonanych tym telefonem: http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/g … S5610.html

Pozdrawiam

aparat w telefonie to nie cyfrówka- cudów nie oczekuj. SE i tak ma najlepsze aparaty w swoich telefonach.

Do YT może jest jakaś aplikacja do wgrania bo nie ma jak działać bez flasha. Poza tym to jakby nie patrzeć jeszcze zwykły tel a nie smarfton :stuck_out_tongue:

mój SE YARI upadł mi setki razy na różne strony i slider się trzymał a oto w tym chodzi, wiadomo, żę nie był już tak stabilny ale działał…

ja bym brał tego hazel w tym przedziale cenowym

Chyba tylko w starych seriach K800i, K750i, C902 itd. Nowsze modele jak Elm, Hazel nie nadają się do zdjęć i nawet Samsungi przy nich to lustrzanki :slight_smile: W miarę sensowne aparaty są dopiero w nowszych i droższych modelach.

Niestety ale z fotograficznego Sony (Ericssona) zostało tylko wspomnienie i legenda :slight_smile:

Poza tym slidery od Sony do najtrwalszych nie należą co potwierdzają tylko opinie ludzi.

Dodane 31.07.2012 (Wt) 22:57

Chyba tylko w starych seriach K800i, K750i, C902 itd. Nowsze modele jak Elm, Hazel nie nadają się do zdjęć i nawet Samsungi przy nich to lustrzanki :slight_smile: W miarę sensowne aparaty są dopiero w nowszych i droższych modelach.

Niestety ale z fotograficznego Sony (Ericssona) zostało tylko wspomnienie i legenda :slight_smile:

Poza tym slidery od Sony do najtrwalszych nie należą co potwierdzają tylko opinie ludzi.

A mógłbyś wymienić te telefony które najlepsze robią zdjęcia , ja wiem że to np C902, C905 (rocznik 2009 bo ten z 2008 jest wadliwy), K850i, K800i i jeszcze jakieś ale nie pamiętam

nie wiem czemu wymieniłeś w tej liście c902 skoro on nie ma nawet ksenona. I do tego ten mikroskopijny aparacik :smiley: #-o #-o #-o #-o C905 miałem i zgadzam się fenomenalne zdjęcia nim wychodzą :lol:

Dzięki za uwagę, po prostu się pomyliłem

Ja osobiście jestem użytkownikiem SE Hazela i nie zgodze sie z tym ze aparat jest do kitu, wrecz przeciwnie uwazam ze aparat jest na prawde dobry, robi zdjecia lepsze niz aparat z 8 mpx, filiki też bardzo fajne kreci i pod tym względem jestem z niego na prawde zadowolony. Natomiast minusem jest to (jezlei ktos używa) słownik, nie zapisuje on nowowprowadzonych słow i ciągle trzeba je od nowa wprowadzac. To jest wkurzajace. Poza tym nie mam do niego żadnych zastrzeżeń

ja polecam SE Yari, miałem go i aparat bdb ale brakowało WI-FI…

IMO aparat w komórce ma pozwolić zrobić jakieś foty ważnej sprawy /dokumentu a nie robić za cyfrówkę…

a to prawda że nokia jest głośniejsza?

Tak, ale tylko wersja XM i Symbian, zwykłe Nokie grają tak sobie.