SE K550i jak wyłączyć klawisz od internetu

(luigi0) #1

Mam telefon SE K550i. Z boku jest klawisz od internetu, który przez przypadek często mi się włącza. Praktycznie jest mi niepotrzebny. Można go jakoś unieczynnić?

(Robin-Otzi) #2

chyba nie można wyłączyć przycisku

wyłącz sobie możliwość łączenia z internetem w ustawieniach abonamentu lub karty

(Konrad93) #3

dokładnie tak jak robin, jeśli masz telefon w erze to zaloguj sie na I-BOA i tam sam sobie możesz zablokować łączenie z internetem ja tak mam :smiley: teraz w k770i wcześniej w k550i. Bo naciśnięciu tego klawisza gdy będziesz miał wyłączony dostęp będzie się Wyświetlał błąd połączenia :slight_smile: Ja przez to, że nie miałem od razu OFF dostępu to mi zeżarło 10zeta przypadkowo bo np wcisnął się gdy chowałem do kieszeni :stuck_out_tongue_winking_eye:

(mati75) #4

bez grzebania w sofcie się nie da wyłączyć

(Mroczny30) #5

mati75 , da się, trzeba usunąć profile internetowe, albo zmienić strone startową na jakąś nieprawidłową

(mati75) #6

tylko mi telefon za modem służy więc ja sobie wyłączyć nie mogę

(Mroczny30) #7

no to zmień strone startową obecnego profilu na jakąś nieprawidłową np: bleble:

(mati75) #8

mój kolega miał w swoim k800 zmienione na stronę html i się otwierała nowa wiadomość, ale to wyższa szkoła jazdy.

(Depunisher91) #9

W Sony Ericssonie K550i czy K800i ustawienie klawisza internetu jako klawisz o funkcji nowy sms to nic trudnego, ale niestety ten sposób nie działa we wszystkich modelach sony ericsson. W SE k770i nie działa.

Dla zainteresowanych mogę umieścić sposób na zmianę klawisza internetu na Sms ( działa w telefonach db2020)

-- Dodane 22.10.2009 (Cz) 19:28 --

1. Pobieramy plik:

Kod:

http://odsiebie.com/pokaz/6352183---83a2.html

1. Wypakowujemy i wrzucamy wypakowany plik na kartę lub telefon do folderu Zapisane strony w folderze Strony WWW.

2. Teraz wybieramy

a) Menu > Ustawienia > Łączność > Transmisja danych > Konta danych

b) Wybierz Nowe konto

c) Wybierz Transmisja dan. CS

d) Nazwa - np NOWYSMS

e) Numer telefonu - np. 2

f) Zapisz

1. Następnie:

a) wchodzimy w Menu > Ustawienia > Łączność > Ustaw. Internetowe > Profile internetowe

b) Tworzymy Nowy profil o nazwie np. SMS

c) W Łącz, używając: wybierany nasze konto NowySMS i zapisujemy

1. Teraz w profilach internetowych mamy profil SMS, z kolei przy podświetlonej nazwie naszego profilu wybieramy Więcej > Zaawansowane > Zmień stronę główna

a)

Z dwóch pozycji Nazwa i Adres wystarczy wy edytować tylko tą drugą czyli Adres w którym wpisujemy:

• dla karty MS

File:///card/Webpage/saved_pages/SMS.html

• dla telefonu

File:///usb/Webpage/saved_pages/SMS.html

Zapisujemy i od tej pory mamy pod klawiszem internetu funkcje pisania nowego SMS'a

Instrukcja działa ze wszystkimi telefonami db2020.