SE K550i Regeneracja baterii

Witam. Mam pytanie odnośnie funkcji REGENERACJI BATERII w SE K550i. Słyszałem o tej funkcji od znajomego, sam mam ten telefon, ale nie wiem jak to działa. Jeśli ktoś coś wie na ten temat to proszę o odpowiedź. Pozdrawiam i Wesołych Świąt życze :slight_smile:

Z tego co wiem to jest takie same jak formatowanie nowej bateri cykl 4 razy po 13-14 godzin.Takie coś powinno pomoc.Lub poczytaj to naprawde ciekawy artykuł

http://www.elektroda.pl/rtvforum/kb.php … cle&k=2573

Chodzi mi o taką funkcję, którą posiada ten telefon czyli tzw regeneracje baterii. Podobno jak zostawi się telefon nie używany na jakiś czas to bateria automatycznie się regeneruje (doładowywuje)

takie coś nic ogolnie nie da może może o godzine ci dłuzej potrzyma nic więcej

no to Twój znajomy niezłego haju się napalił…

W se k750i to takie “coś” miałem niby każdy był w podniecie że mu się bateria regeneruje…, porostu soft miał taką lukę, bateria też najnowsza nie była może jakieś skoki napięcie lub coś…

A żeby ci nie przyszło formatować baterię !!


EDIT

Ps. twój znajomy najprawdopodobniej zauważył że po 10 min nie używania tel. w statucie zwiększyło się pojemności baterii np. z 90% d0 95%

Baterii nie formatowałem :slight_smile: Dzięki za odpowiedź.

Regeneracja baterii polega na poddawaniu jej niskim a następnie wysokim temperaturą co poprawia jej strukturę krystaliczną i zmniejsza szumy powierzchniowe przez co elektrolit jest wydajniejszy (to taki potwornie uproszczony opis, wielu fizyków by mnie za to zabiło). Tak się to robi profesjonalnie i to na prawdę działa (tak się to robi w specjalistycznych zakładach które zajmują się regeneracją baterii do laptopów itd). Każdy inny sposób próby wydłużenia pracy baterii to lipa. Tak samo jeżeli chcemy osiągać większą wydajność i żywotność baterii to powinniśmy ją przetrzymywać w lodówce. Ale niestety to nie możliwe z wiadomych względów;)

bigkoras , litowo jonowe i litowo polimerowe też, tylko troszkę inna jest technologia ale również to zabawa temperaturą;)