SE K550i Regeneracja baterii

(Adi90 90) #1

Witam. Mam pytanie odnośnie funkcji REGENERACJI BATERII w SE K550i. Słyszałem o tej funkcji od znajomego, sam mam ten telefon, ale nie wiem jak to działa. Jeśli ktoś coś wie na ten temat to proszę o odpowiedź. Pozdrawiam i Wesołych Świąt życze :slight_smile:

(Kosmi) #2

Z tego co wiem to jest takie same jak formatowanie nowej bateri cykl 4 razy po 13-14 godzin.Takie coś powinno pomoc.Lub poczytaj to naprawde ciekawy artykuł

http://www.elektroda.pl/rtvforum/kb.php ... cle&k=2573

(Adi90 90) #3

Chodzi mi o taką funkcję, którą posiada ten telefon czyli tzw regeneracje baterii. Podobno jak zostawi się telefon nie używany na jakiś czas to bateria automatycznie się regeneruje (doładowywuje)

(Kosmi) #4

takie coś nic ogolnie nie da może może o godzine ci dłuzej potrzyma nic więcej

(k-9) #5

no to Twój znajomy niezłego haju się napalił....

W se k750i to takie "coś" miałem niby każdy był w podniecie że mu się bateria regeneruje...., porostu soft miał taką lukę, bateria też najnowsza nie była może jakieś skoki napięcie lub coś...

A żeby ci nie przyszło formatować baterię !!

EDIT

Ps. twój znajomy najprawdopodobniej zauważył że po 10 min nie używania tel. w statucie zwiększyło się pojemności baterii np. z 90% d0 95%

(Adi90 90) #6

Baterii nie formatowałem :slight_smile: Dzięki za odpowiedź.

(Mariusz9a) #7

Regeneracja baterii polega na poddawaniu jej niskim a następnie wysokim temperaturą co poprawia jej strukturę krystaliczną i zmniejsza szumy powierzchniowe przez co elektrolit jest wydajniejszy (to taki potwornie uproszczony opis, wielu fizyków by mnie za to zabiło). Tak się to robi profesjonalnie i to na prawdę działa (tak się to robi w specjalistycznych zakładach które zajmują się regeneracją baterii do laptopów itd). Każdy inny sposób próby wydłużenia pracy baterii to lipa. Tak samo jeżeli chcemy osiągać większą wydajność i żywotność baterii to powinniśmy ją przetrzymywać w lodówce. Ale niestety to nie możliwe z wiadomych względów;)

(Bigkoras) #8

(Mariusz9a) #9

bigkoras , litowo jonowe i litowo polimerowe też, tylko troszkę inna jest technologia ale również to zabawa temperaturą:wink: