Se k750i nie działa

(Stasiowski1) #1

witam mam problem z moim se k750i, bateria trzyma mi tylko jeden dzień codziennie na wieczór muszę go ładować i mam takie pytanie czy ktoś nie miał podobnego problemu z tym telefonem , i chciałbym się dowiedzieć co bym mógł z tym zrobić

na serwisie powiedzieli mi że na płycie jest gdzieś zwarcie z powodu dostania się tam jakiejś wilgoci do płytki w co akurat nie chce mi się wierzyć proszę o pomoc z góry dziękuje

(MaRa) #2

Wilgoć bardzo łatwo może się dostać do środka- wystarczy tylko wnieść z zewnątrz do ciepłego pomieszczenia i wnętrze urządzenia momentalne zaparuje. Czasami telefony mogą być wręcz zardzewiałe.

Albo po prostu bateria jest jakaś feralna. Bateria litowo-jonowa ma trwałość do 2-3 lat niezależnie od tego, czy była używana, czy leżała w magazynie. Niektóre bateryjki siadają po kilku miesiącach od zakupu.

Albo włączony jest na stałe bluetooth. Albo gprs czy inny sposób dostępu do internetu (w opcjach jest możliwość ustawienia by się łączył tylko w razie potrzeby, nie na stałe).

Albo jest niski poziom sygnału- telefony komórkowe mają moc w impulsie do 2W, a to wystarczy by nawet jedna rozmowa rozładowała taką małą bateryjkę. Przy lepszym sygnale sieci moc automatycznie maleje, nawet do 0,01W.

(Zajac) #3

napisz jak dlugo masz ten telefon, czy intensywnie go uzywasz, czy dobry zasieg itp. Jesli uzywasz go co chwile w sesie aparat, muza na glosniku czeste rozmowy i sms to tak moze byc. A co do wilgocie to watpie bo robilem zdjecia na deszczu i we mgle i jakos nic podobnego sie nie zdarzylo a mam ten sam telefon.

(Stasiowski1) #4

Bateria jest dobra mam ją od początku wcześniej trzymała mi ok.5-6 dni i używam baterii litowo-polimerowej , lecz używałem też NOWEJ litowo-jonowej i było to samo a co do funkcji to są wszystkie wyłączone a i ostatnio zaobserwowałem że wskaźnik sieci nie jest stabilny i często dostępność sieci maleje choć wcześniej tego nie było .

telefon mam już 6 miesięcy używam go niewiele od czasu do czasu jakaś rozmowa parę zdjęć kilka sms dziennie muzykę słucham bardzo rzadko sporadyczne

(Stasiowski1) #5

proszę o jakąś sensowną odpowiedź z góry dziękuje

(JUDGE) #6

Jedynym sensownym rozwiązaniem jest oddanie telefonu do serwisu. Zawilgocenie i skutki tego wymienione przez Ciebie są jak najbardziej możliwe.

(Stasiowski1) #7

telefon mam na gwarancji lecz na gwarancji nie chcą mi go przyjąć na serwis a za jego naprawę zabulił bym prawie tyle co kosztuje nowy na allegro mam jeszcze jedno pytanie czy gdyby telefon był zawilgocony to mógł by normalnie chodzić ?? nie powinno z nim być coś nie tak (np nie włączał by się)

(JUDGE) #8

Jest kupa działających zawilgoconych telefonów (co nie znaczy, że poprawnie bo “zawilgocenie” wychodzi przeważnie dopiero przy oddawaniu telefonu do przeglądu/serwisu). No niestety chyba gwarancja żadnego z producentów nie przewiduje bezpłatnej naprawy aparatu, którego dopadła wilgoć co często skrupulatnie wykorzystują serwisanci odmawiając przyjęcia telefonu na gwarce :?

Moim zdaniem jest to przepis głupi bo przecież wilgoć w przyrodzie występuje prawie wszędzie (no chyba, że ktoś żyje na Saharze) więc nie da się w 100% uchronić telefonu przed jej działaniem. :roll:

Że nie wspomnę już o tym, że czasem przecież rozmawiamy podczas deszczu (no tu akurat możemy uniknąć zawilgocenia odpowiednio chroniąc telefon, lub zwyczajnie nie rozmawiając przez ten czas). Przyczyny zawilgocenia mogą tez być inne (patrz post MaRa )

No niestety ale wilgoć jest podobnym wyrokiem dla telefonu jak rak dla człowieka :x