SE K750i @ W800i i karta 4GB

Mam obecnie w w/w telefonie kartę pamięci 2GB ale rozważam kupienie 4GB. Wiem że na stronie producenta jest napisane że obsługuje max. 2GB ale słyszałem od nie jednej osoby że to nie prawda i max. to właśnie 4 GB. Jak to jest i czy przy dużym zapełnieniu karty tak duża karta będzie powodowała mulenie telefonu - w przypadku 2 Gb nawet przy zapełnionej karcie (mam wolnego 7 MB ^^) efekt mulenia nie występuje.

Może mulić telefon, nie lepiej mieć 2x2GB??

2x2GB jest trochę nie wygodne, karta jest nie wielka więc trzymając ją w kieszeni można łatwo ją zgubić lub uszkodzić, muzykę wolałbym mieć całą w jednym miejscu a koszt 4GB jest nie wielki sprzedając swoje 2GB dokładam 20 zł i mam 4GB chodzi tylko o to czy mam pewność że telefon ją obsłuży

obsłuży… ale będą zawieszki i możliwe restarty… nie warto próbować…

sylwek2468 , nie wiem jak to możliwe :wink: :stuck_out_tongue: alzajac , cztery giga da radę jak ktoś ma stary soft wtedy owszem trwa to wszystko dłużej :wink: kompa robisz z komóry ??? :lol:

mu chodziło o to żebym nosił 2 karty 2 Gb każda ze sobą np. w kieszeni a przynajmniej tak go zrozumiałem :lol:

soft wgrany najnowszy ;] a z telefonem zrobiłem już chyba wszystko co się dało żeby nie był normalny wiec czemu nie zrobić z niego kompa ;D a poważnie to po prostu odczuwam brak miejsca na muzykę :twisted:

hehe brak systemu operacyjnego :smiley:

nawet przy najnowszym sofcie mogą być problemy… może skompresuj muzykę bo i tak muza z k750i z softem od w800i jest słaba (lepiej słuchać albo na w800i albo na k750i bo k750i ma starszy fast port i obsługuje ileśtam bitów tylko a jak wgrałeś softa z w800i który ma więcej tych bitów :stuck_out_tongue: nie wiem czy dobrze to napisałem ale wiem że k750i @ w800i nie jest dobrym rozwiązaniem jako muzyczny fon :wink: )

to doskonale wiem - z tym kompem to żart miał być ;]

ale wież mi że w moim przypadku sprawdza się znakomicie :slight_smile: po w graniu softu od w800i (wypróbowałem 2 softy) dodałem sterowniki XSound™ CyberBass™ 4 Beta 3 (wcześniej Toshara v1.7) i gra wyśmienicie (dźwięk czystszy i głośniejszy od w850 - sprawdziłem ^^) :slight_smile: do tego jak na razie nie mam żadnych zacinek, resetów itp. Te telefony pod względem bebechów są identyczne i niczym kompletnie się nie różnią ;] (oprócz obudowy oczywiście).

p.s co do kompresji to co proponujesz dokładnie ;> jaki format i jakim programem…

no właśnie w800i ma czujnik światła na klawisze a k750i go nie ma… i z tym fast portem (na mobo jest coś w k750i a w w800i jest to ciut lepsze :wink: )

format mp3, program SUPER©, tyle że bitrate ustaw na 128kpbs bo inne ci osłabią jakość a ten nie osłabia… i najlepiej wszystkie MP3 z karty… może nie zaoszczędzisz dużo ale i tak nie ma sensu ładować mp3 z bitrate 192 albo wyższym do takiego fona…

dobra nie będę się sprzeczał bo go nie rozbierałem jeszcze aż tak żeby grzebać w mobo :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

jesteś pewny że nie będzie dużej straty jakości ;> mówi się żeby nie schodzić poniżej 192 bo utrata jakości jest już słyszalna a skoro dużo się nie zaoszczędzi to nie ma to większego sensu bo jeśli da mi to miejsce na 5,6 kawałków więcej przy utracie ich jakości to wole już tak jak jest teraz ;]

a co z formatem .ogg ? telefon go obsługuje więc największe kawałki mógłbym przekonwertować do właśnie tego formatu o ile redukcja wielkości pliku jest znaczna i oczywiście strata jakości nie duża ;]

może na test przerób z 192 na 128 i sprawdź czy jest różnica na fonie (ale tylko tym programem SUPER! nie innym!)

zrobiłem test i… 2 Mb zaoszczędzone na pliku który miał 6,10 MB = 4,12MB :-o (skoro mam 277 kawałków w telefonie teraz to niech na każdym zaoszczędzę chociaż 2 MB to 2*277=554 MB wolnego miejsca :!: :-o - super :lol: )

utrata jakości… brak :smiley:

jednym słowem wielkie dzięki :!: :wink:

boli mnie tylko to że tagi znikają :frowning: a po konwertowaniu znacznej ilości plików uzupełnianie pojedynczo będzie bardzo czasochłonne jeśli więc znasz jakiś programik który zrobiłby to za mnie z duża ilością plików na raz to będę bardzo wdzięczny :wink:

a czemu jak będziesz miał 4g nie zrobić w mp4, sam tak mam, miejsca będziesz miał od chusteczki i jak już sluchać to postawić tylko na jakość :slight_smile:

mówiłem że na takim telefonie nie usłyszy różnicy… :wink: i nie będzie miał 4gb tylko 2gb :wink: a mp4 korzysta z tego samego kodeka co mp3 więc nie ma sensu…

no i to jest problem… nie wiem czy istnieje taki program ale jeśli masz vistę to możesz zaznaczyć kilkanaście mp3 od jednego artysty i na raz go wpisać, nie każdy osobno :wink: no ale jak masz XP to musisz chyba poszukać jakiegoś programu albo ręcznie :wink:

no w tym problem ze visty nie posiadam ;/ tagi dodaje za pomocą winampa ale pojedynczo a tu by sie przydało właśnie coś z opcją “dodaj tagi do wszystkich” ;]

chyba że zaznacz 1 artystę i wszystkie jego utwory i PPM na jakiś i w 2giej zakładce coś tam masz… można to zmienić?

heh trochę nie rozumie ;d mam to zrobić zaznaczając utwory jednego artysty z poziomu windowsa czy wrzucając je do winampa i tam PPM i wyswietl informacje o pliku i automatyczne dodawanie tagów?

klopas , masz rację ale ja mimo wszystko sobie robię w ten sposób ,przez nero mp4 ustawiam najwyższą jakość 400kBit/sek , mimo że przy 171 robi z mp3 jeszcze mniejszy rozmiar czasami też przez mp3 pro i fakt zajmuje więcej miejsca mam aac i uważam żę na tym swoim k800 w słuchawkach jest duża różnica na plus oczywiście a jakiego byście nie użyli programu do zmniejszenia rozmiaru pliku dźwiękowego, to nie liczcie na to że uda wam się uzyskać dobrą jakość. mp3 są okrojone bo wycięte są w nich częstotliwości niesłyszalne dla ludzkiego ucha (ale różnica i tak jest odczuwalna), a co dopiero kiedy będziecie chcieli jeszcze bardziej skompresować lub zmienić Kbps - zawsze będzie tylko gorzej, więc czasami warto kosztem większej pojemności załadować dobry plik mp3 niż go okrajać ogólem wychodzę z założenia żę lepiej mięć mniej ale w w lepszej jakości ale to jak kto lubi :wink:

ale jeśli przerobisz k750i na w800i nie zauważysz różnicy… jakby miał w800i to może by zauważył ale wątpie…

racja a k800i chwałą zresztą za jakoś dzwięku ze słuchawek zeby nie cid 53 to można by go jesze usprawnić :slight_smile: